Zainaugurowano działalność KINA ZA ROGIEM - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Zainaugurowano działalność KINA ZA ROGIEM

W piątek, 26 września 2014 r. w Kępińskim Ośrodku Kultury nastąpiło uroczyste otwarcie KINA ZA ROGIEM.

Wstęgę, a właściwie taśmę filmową, przecięli: Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa, Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Dąbrowski, Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Justyna Hołub-Rojkiewicz oraz goście specjalni: Grzegorz Molewski - pomysłodawca projektu KZR, twórca kanału Kino Polska oraz Stefan Kamiński – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, organizacji współprowadzącej projekt KINA ZA ROGIEM.

Zaproszeni goście obejrzeli filmy „Caracas” i „Noise”, które w wyjątkowy sposób zademonstrowały możliwości wizualno-akustyczne nowego kina. Goście zapoznali się również z bogatą biblioteką filmów oraz ideą projektu.

O godz. 18:00 odbył się seans inauguracyjny – film „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie seans został powtórzony o godzinie 20:15.

KINO ZA ROGIEM to sieć małych kin, tanich w obsłudze i utrzymaniu, które zachowują najważniejsze zalety współczesnych kin sieciowych, w szczególności cyfrową jakość obrazu i dźwięku. Wypełniają lukę, która powstała pomiędzy wielkomiejskimi multipleksami a „kinem domowym”. Jest to propozycja kulturalna, która wykorzystuje potencjał technologii cyfrowej. KINO ZA ROGIEM to rodzaj kina na zamówienie. Każdy widz może zgłosić chęć obejrzenia danego tytułu i w ten sposób zorganizować seans. Bilet kinowy, zgodnie z założeniami idei KZR, nie może przekraczać kwoty 5 zł, repertuar zaś będzie ogólnodostępny na stronie internetowej Kępińskiego Ośrodka Kultury.

Jak każdy nowy pomysł, tak i ten może się podobać lub nie, z pewnością jednak odrodzi tradycję kina w Kępnie, będzie miejscem spotkań ludzi, którzy kochają kino, którzy chcieliby podyskutować o filmie i poszerzyć swoje horyzonty wiedzy filmowej.

Przyszłym widzom KINA ZA ROGIEM w Kępnie życzymy wspaniałych spotkań z X Muzą w Kępińskim Ośrodku Kultury.

kino_za_rogiem kino_za_rogiem

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Zainaugurowano działalność KINA ZA ROGIEM