Festiwal Gier Planszowych po raz pierwszy w Kępnie - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Festiwal Gier Planszowych po raz pierwszy w Kępnie

W dniach 4 i 5 października 2014 r. w Kępińskim Ośrodku Kultury przy ul. Broniewskiego 5 odbył się Festiwal Gier Planszowych. Impreza, która zorganizowana została w naszym mieście po raz pierwszy okazała się wielkim sukcesem.

   Do dyspozycji gości przygotowano 136 gier, w ciągu dwóch dni imprezy odnotowano 200 wypożyczeń; goście przeciętnie rozgrywali 4 gry w ciągu dnia, rekordziści nawet do 10 gier.

   Zgodnie z zasadami Festiwalu wszystkich uczestników obowiązywała rejestracja, podczas której każdy otrzymywał numer uprawniający do wypożyczenia jednorazowo 1 gry do stolika oraz do udziału w loterii z nagrodami.

   W czasie Festiwalu zarejestrowano 127 uczestników w różnym wieku i z różnych  miejscowości. Najliczniejsze grono to mieszkańcy Kępna, ale na Festiwal dotarli również mieszkańcy ościennych gmin i bardziej oddalonych miejscowości takich jak Wieruszów, Ostrzeszów, Wieluń, Wrocław i Poznań.

   Kępiński Klub Gier Planszowych zadbał o to, aby wszyscy uczestnicy otrzymali wsparcie - uczestnikom  tłumaczono  zasady gry doradzano w ich wyborze. W tym działaniu szczególnie udzielali się wolontariusze – uczniowie LO nr 1 w Kępnie.

   Dominowały gry rodzinne. Dużym powodzeniem cieszyły się gry tzw. imprezowe (party games) z krótką i dynamiczną rozgrywką, często wymagającą używania gestów i innych środków ekspresji. Przygotowano gry wymagające logicznego myślenia, były gry dla miłośników fantastyki, dla najmłodszych, dla nowicjuszy i wytrawnych, doświadczonych graczy.

   Dodatkową atrakcją festiwalu obok loterii fantowej były konkursy gier. Najlepsi otrzymywali nagrody ufundowane przez Wydawnictwa Trefl, Portal Games, Rebel, G3, Beatę i Krzysztofa  Olszewskich  z Brzegu. Nagrody powędrowały do Łukasza Grzesiaka, Tomasza Grzesiaka, Dawida Wróbla i Aleksandry Semeniuk.

   Kępiński Klub Gier Planszowych ma swoich liderów są to: Ewa i Marcin Szalek, Tomasz Szalek, Katarzyna i Maciej Parzybót. Jak mówi Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Justyna Hołub- Rojkiewicz, są to ludzie pozytywnie zakręceni, którzy swoją postawą i zaangażowaniem rozwijają w Kępnie zamiłowanie do gier planszowych. Zarażają tą pasją skutecznie coraz większe grono ludzi, w tym całe rodziny.

   Festiwal Gier Planszowych zgromadził wiele osób - przy stolikach siedziały dzieci z rodzicami, grupy przyjaciół, znajomi. Impreza była bardzo dobrze przygotowana, Kępiński Klub Gier Planszowych zatroszczył się bowiem o każdy punkt programu.

   Mamy nadzieję, że impreza na stałe wpisze się do kalendarza imprez Kępińskiego Ośrodka Kultury.

festiwal_gier_planszowych festiwal_gier_planszowych
festiwal_gier_planszowych1 festiwal_gier_planszowych1 festiwal_gier_planszowych2 festiwal_gier_planszowych2 festiwal_gier_planszowych3 festiwal_gier_planszowych3
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Oddaj swój głos w sondzie

Którą z inwestycji w zakresie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej uważają Państwo za ważną dla rozwoju sportu szkolnego w Gminie Kępno?

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 0.3%
Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie - 92.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal przy Zespole Szkół w Mikorzynie - 0.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Świbie - 0%
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 6.3%
Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świbie - 0.4%
Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Festiwal Gier Planszowych po raz pierwszy w Kępnie

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016