Festiwal Gier Planszowych po raz pierwszy w Kępnie - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Festiwal Gier Planszowych po raz pierwszy w Kępnie

W dniach 4 i 5 października 2014 r. w Kępińskim Ośrodku Kultury przy ul. Broniewskiego 5 odbył się Festiwal Gier Planszowych. Impreza, która zorganizowana została w naszym mieście po raz pierwszy okazała się wielkim sukcesem.

Do dyspozycji gości przygotowano 136 gier, w ciągu dwóch dni imprezy odnotowano 200 wypożyczeń; goście przeciętnie rozgrywali 4 gry w ciągu dnia, rekordziści nawet do 10 gier.

Zgodnie z zasadami Festiwalu wszystkich uczestników obowiązywała rejestracja, podczas której każdy otrzymywał numer uprawniający do wypożyczenia jednorazowo 1 gry do stolika oraz do udziału w loterii z nagrodami.

W czasie Festiwalu zarejestrowano 127 uczestników w różnym wieku i z różnych  miejscowości. Najliczniejsze grono to mieszkańcy Kępna, ale na Festiwal dotarli również mieszkańcy ościennych gmin i bardziej oddalonych miejscowości takich jak Wieruszów, Ostrzeszów, Wieluń, Wrocław i Poznań.

Kępiński Klub Gier Planszowych zadbał o to, aby wszyscy uczestnicy otrzymali wsparcie - uczestnikom  tłumaczono  zasady gry doradzano w ich wyborze. W tym działaniu szczególnie udzielali się wolontariusze – uczniowie LO nr 1 w Kępnie.

Dominowały gry rodzinne. Dużym powodzeniem cieszyły się gry tzw. imprezowe (party games) z krótką i dynamiczną rozgrywką, często wymagającą używania gestów i innych środków ekspresji. Przygotowano gry wymagające logicznego myślenia, były gry dla miłośników fantastyki, dla najmłodszych, dla nowicjuszy i wytrawnych, doświadczonych graczy.

Dodatkową atrakcją festiwalu obok loterii fantowej były konkursy gier. Najlepsi otrzymywali nagrody ufundowane przez Wydawnictwa Trefl, Portal Games, Rebel, G3, Beatę i Krzysztofa  Olszewskich  z Brzegu. Nagrody powędrowały do Łukasza Grzesiaka, Tomasza Grzesiaka, Dawida Wróbla i Aleksandry Semeniuk.

Kępiński Klub Gier Planszowych ma swoich liderów są to: Ewa i Marcin Szalek, Tomasz Szalek, Katarzyna i Maciej Parzybót. Jak mówi Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Justyna Hołub- Rojkiewicz, są to ludzie pozytywnie zakręceni, którzy swoją postawą i zaangażowaniem rozwijają w Kępnie zamiłowanie do gier planszowych. Zarażają tą pasją skutecznie coraz większe grono ludzi, w tym całe rodziny.

Festiwal Gier Planszowych zgromadził wiele osób - przy stolikach siedziały dzieci z rodzicami, grupy przyjaciół, znajomi. Impreza była bardzo dobrze przygotowana, Kępiński Klub Gier Planszowych zatroszczył się bowiem o każdy punkt programu.

Mamy nadzieję, że impreza na stałe wpisze się do kalendarza imprez Kępińskiego Ośrodka Kultury.

festiwal_gier_planszowych festiwal_gier_planszowych
festiwal_gier_planszowych1 festiwal_gier_planszowych1 festiwal_gier_planszowych2 festiwal_gier_planszowych2 festiwal_gier_planszowych3 festiwal_gier_planszowych3

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Festiwal Gier Planszowych po raz pierwszy w Kępnie