Otwarto ulice Prusa, Reymonta i Fredry - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Otwarto ulice Prusa, Reymonta i Fredry

W piątek, 10 października 2014 r. miało miejsce oficjalne otwarcie przebudowanych ulic Prusa, Reymonta i Fredry w Kępnie.

Wstęgę przecięli: Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kępnie Krzysztof Dąbrowski, Prezes Kępińskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Kazimierz Walczak, Proboszcz Parafii p.w. św. Marcina ks. Jerzy Palpuchowski, a także radne Rady Miejskiej Maria Witek oraz Irena Sadek.

Ks. Proboszcz Jerzy Palpuchowski udzielił błogosławieństwa wszystkim zebranym oraz poświęcił otwarte właśnie ulice.

W wyniku przebudowy ulic Prusa, Fredry i Reymonta powstał ciąg pieszo-jezdny o nawierzchni z kostki betonowej o długości 370 metrów i szerokości 5 metrów. Wykonana została ponadto kanalizacja deszczowa, przepompownia wód deszczowych, układ retencyjny i oświetlenie uliczne.

Gmina Kępno podpisała na realizację tej inwestycji umowę ze spółką Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. Inspektorami nadzoru byli: Czesław Gruchot i Piotr Witczak. Wartość zadania to 887.218,90 zł.

Prusa_Reymonta_Fredry Prusa_Reymonta_Fredry

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Otwarto ulice Prusa, Reymonta i Fredry