Zakończenie projektu „W szkole jak w ulu” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Zakończenie projektu „W szkole jak w ulu”

Dnia 14 października 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt. ?W szkole jak w ulu?, na realizację którego szkoła otrzymała grant w Konkursie Grantowym organizowanym pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia w ramach programu ?Z Kujawskim pomagamy pszczołom?.

„Z Kujawskim pomagamy pszczołom” to program realizowany od czterech lat przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A., od trzech lat w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia. W ramach tegorocznej IV edycji programu zorganizowany został Konkurs Grantowy dla placówek edukacyjnych z całej Polski, które mogły otrzymać dofinansowanie nawet do 8 000 zł na działania na rzecz owadów pszczołowatych.

W ramach szkolnego projektu zrealizowane zostały następujące działania: lekcje tematyczne, film edukacyjny pt. „Gdy wyginą pszczoły”, cztery konkursy tematyczne dla szkół w Powiecie Kępińskim: „Pszczoła w obiektywie”, „Pszczoła w rebusach”, konkurs na bajkę o pewnej pszczółce oraz konkurs na animację komputerową, wycieczki do Muzeum Pszczelarstwa w Kluczborku i do pasieki w Maciejowie oraz spektakl teatralny pt. „Pszczele wesele”.

Podsumowanie projektu miało formę Dnia Pszczoły i było połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Dzięki temu cała społeczność szkolna oraz przybyli goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa, przedstawiciele pszczelarzy, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni, mieli możliwość uczestniczenia w atrakcjach przygotowanych na ten szczególny dzień. Szkoła zamieniła się wówczas w tętniący życiem ul. Ogłoszone zostały wyniki konkursów i wręczone nagrody. Uczestnikom zostały zaprezentowane najciekawsze prace uczniowskie, odbył się pokaz filmu oraz koncert muzyki ilustracyjnej. Teatrzyk szkolny oraz grupa taneczna zaprezentowały swoje programy. W czasie całego Dnia Pszczoły czynna była wystawa produktów pszczelich, była możliwość degustacji różnego rodzaju miodów oraz miodowych ciasteczek.

Zobacz film pt. ,,Gdy wyginą pszczoły"

zakonczenie_projektu_SP_Hanulin zakonczenie_projektu_SP_Hanulin

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Zakończenie projektu „W szkole jak w ulu”