Podpisano umowy na realizację trzech projektów - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Podpisano umowy na realizację trzech projektów

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa podpisała umowy na realizację trzech projektów pn. ?Historia Kępna w fotografii zaklęta?, ?Zatrzymane w czasie ? upowszechnianie wielokulturowego charakteru Gminy Kępno? oraz ?Kępno przyjazne turystyce?. Zadania te realizowane są w zakresie małych projektów w ramach działania 413 ?Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju? objętego PROW na lata 2007?2013.

W dniu 21 października 2014 roku w siedzibie Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu umowę podpisała Burmistrz Aniela Kempa oraz Dyrektor Departamentu Emilia Dunal. Umowę kontrasygnował Skarbnik Miasta i Gminy Kępno Jarosław Ciesielski.

W ramach zadania pn. „Historia Kępna w fotografii zaklęta” powstanie album ze starymi fotografiami i pocztówkami z Kępna. Projekt ma na celu ocalenie od zapomnienia bogatej historii miasta uwiecznionej na fotografiach. Wydanie albumu zostanie dofinansowane w kwocie 21.384 zł. Koszt całkowity zadania wynosi 28.413,90 zł.

W ramach kolejnego projektu pn. „Zatrzymane w czasie – upowszechnianie wielokulturowego charakteru Gminy Kępno” zorganizowano koncert muzyki żydowskiej wraz z wystawą fotografii „Izrael wzdłuż i wszerz”, „Cmentarze Wielkopolski” oraz „Nowy Rok Żydowski na pocztówkach”. Ponadto w ramach działania wydane zostaną foldery i widokówki promujące produkt lokalny oraz lokalne dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze. Na realizację projektu została przyznana kwota 24.586,27 zł, zaś całkowita wartość tego zadania to 33.317,39 zł.

Podpisana została również umowa na realizację projektu pn. „Kępno przyjazne turystyce”, którego celem jest rozwijanie infrastruktury służącej jak najlepszemu wykorzystaniu zasobów kulturowych i przyrodniczych Gminy Kępno. Projekt zakłada m.in. wyznakowanie szlaku turystycznego oraz udostępnienie interaktywnej mapy. Wartość dofinansowania to 19.437,12 zł, zaś całkowita wartość projektu wynosi 29.467,81 zł.

Łącznie na realizację trzech projektów Gmina Kępno pozyskała 65.407,39 zł.

podpisanie_umow_Leader podpisanie_umow_Leader
podpisanie_umow_Leader1 podpisanie_umow_Leader1 podpisanie_umow_Leader2 podpisanie_umow_Leader2

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Podpisano umowy na realizację trzech projektów