Przedszkolaki o Świętym Janie Pawle II - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Przedszkolaki o Świętym Janie Pawle II

W dniu 16 października 2014 r.? czyli w dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra odbyła się w Przedszkolu Sióstr Boromeuszek uroczystość inaugurująca rok ze Świętym Janem Pawłem II. Na rok szkolny 2014/2015 zostało zaplanowanych w przedszkolu wiele uroczystości, konkursów, przedstawień, galerii i wystaw poświęconych Janowi Pawłowi II.

   Dzieci wystąpiły w montażu słowno – muzycznym, który w całości poświęcony był postaci świętego Papieża. Z wielkim zaangażowaniem i radością opowiedziały o małym Lolku, wujku Karolu, krakowskim biskupie i o Papieżu pochodzącym z dalekiego kraju. Montaż został ubogacony autentycznymi wypowiedziami Jana Pawła II, które dostarczyły wszystkim widzom dodatkowych wzruszeń. Publiczność złożona z przedszkolaków i zaproszonych gości owacjami na stojąco nagrodziła występujących małych artystów i wyraziła swój zachwyt. W czasie przedstawienia nie mogło zabraknąć ulubionej piosenki Jana Pawła II, czyli „Barki”, ale także wzmianki o wadowickich kremówkach, które jak się okazało stały się przysmakiem niejednego z przedszkolaków.

   Wśród zaproszonych gości byli między innymi – Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa oraz Ksiądz Kanonik Krzysztof Nawrocki.

Dzien_Papieski_Boromeuszki Dzien_Papieski_Boromeuszki
Dzien_Papieski_Boromeuszki1 Dzien_Papieski_Boromeuszki1 Dzien_Papieski_Boromeuszki2 Dzien_Papieski_Boromeuszki2 Dzien_Papieski_Boromeuszki3 Dzien_Papieski_Boromeuszki3 Dzien_Papieski_Boromeuszki4 Dzien_Papieski_Boromeuszki4 Dzien_Papieski_Boromeuszki5 Dzien_Papieski_Boromeuszki5 Dzien_Papieski_Boromeuszki6 Dzien_Papieski_Boromeuszki6
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Przedszkolaki o Świętym Janie Pawle II

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016