Wernisaż wystawy poplenerowej Kępno 2014 - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Wernisaż wystawy poplenerowej Kępno 2014

W piątek, 7 listopada 2014 r. o godz. 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy wieńczącej XXV Plener Malarski Kępno 2014.

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego zaprasza na wystawę prac powstałych w trakcie XXV Pleneru Malarskiego Kępno 2014, której otwarcie nastąpi 7 listopada 2014 r. o godz. 19:00 w siedzibie Samorządowej Biblioteki Publicznej, ul. Kościuszki 7.

Kurator pleneru i wystawy poplenerowej - Karolina Klimek, zaprosiła do udziału przedstawicieli najmłodszego pokolenia polskich artystów, którzy stosunkowo niedawno skończyli Akademie Sztuk Pięknych i są na początku swej drogi artystycznej. Jednakże, każdy z nich wypracował już swój własny, rozpoznawalny język kreacji, a ich twórczość stanowi jedne z najciekawszych zjawisk na młodej, polskiej scenie artystycznej. Są to: Bartek Buczek, Krzysztof Furtas, Barbara Karpiel, Justyna Mędrala, Iza Rogucka, Martyna Ścibior, Filip Wierzbicki – Nowak, Mariusz Wildeman. Różnorodność ich postaw twórczych oraz obszarów zainteresowań, pozwoliły na wielobiegunowe ujęcie tematu, z jakim przyszło się im zmierzyć. Miejscem, ale i punktem odniesienia do poszukiwań artystycznych było samo Kępno. Miasto, z jego genius loci, historią, dorobkiem kulturowym i kontekstem regionalnym, stało się zarówno tematem, inspiracją, ale i miejscem aktywności twórczej.

Wystawa potrwa do 21 listopada 2014 r.

wystawa_poplenerowa_-_plakat wystawa_poplenerowa_-_plakat

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Wernisaż wystawy poplenerowej Kępno 2014