Święto Niepodległości na sportowo - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Święto Niepodległości na sportowo

W dniu 11 listopada 2014r. w Kępnie odbyła się kolejna impreza lekkoatletyczna - Bieg Uliczny św. Marcina, w której wzięło udział blisko 400 uczestników z Polski, Kenii i Ukrainy. Organizatorem Biegu z okazji 96. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i święta miasta był Kępiński Ośrodek Sportu i Rekreacji, obchodzący 15-lecie powstania.

   W ramach zawodów  przeprowadzony został I Bieg Uliczny Służb Mundurowych,  którego patronat honorowy objął Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Włodarski.

   Otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa, zawodników pobłogosławił Ks. Proboszcz Jerzy Palpuchowski.  Wśród zaproszonych gości obecni byli ponadto Przewodniczący Rady Miejskiej w Kępnie Krzysztof Dąbrowski, Naczelnik Wydziału Promocji, Informacji, Kultury i Sportu Urzędu Gminy Zdzisław Zakrzewski, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Opolu płk Lidia Olejnik, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie mł. bryg. Wojciech Grabarek oraz Komendant Powiatowy Policji w Kępnie insp. Krzysztof Zimny. Bardzo licznie zgromadzili się też mieszkańcy Kępna.

   Gościem honorowym zawodów był Bogusław Mamiński, olimpijczyk, vice mistrz świata i Europy w biegu na 3 km z przeszkodami, legitymujący się drugim wynikiem w historii Polski na tym dystansie (8.09 min).

Wśród kobiet w kategorii generalnej triumfowała Dominika Napieraj z Żytniowa. Druga linię mety minęła Kenijka Everline Jerchirchr, a trzecia Paulina Wojtanowska z Bielawy.

   W kategorii służb mundurowych, których reprezentanci bardzo licznie wzięli udział w biegu, wygrała Jolanta Szwarnóg z jednostki wojskowej w Dobrzycach, drugie Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu, trzecie Monika Mrugała z Opola.

   W kategorii mężczyzn w kategorii generalnej triumfował Kenijczyk Solomon Kipsang, który o niespełna 19 sekund wyprzedził Ukraińca Vasila Kovala. Trzeci był inny Ukrainiec Volodimir Timashov.

   Najlepszym zawodnikiem służb mundurowych został Piotr Szpigiel, JW 2980 Braniewo, drugie Michał Jemioł reprezentujący Straż Graniczną z Kielc, trzecie Jarosław Błaszczyk, reprezentant Policji z Poznania.

Przy pięknej pogodzie bardzo liczną grupę zawodników dopingowali na trasie mieszkańcy Osin oraz Hanulina przez które to miejscowości przebiegała trasa biegu.

bieg_sw._marcina13 bieg_sw._marcina13
bieg_sw._marcina1 bieg_sw._marcina1 bieg_sw._marcina2 bieg_sw._marcina2 bieg_sw._marcina3 bieg_sw._marcina3 bieg_sw._marcina4 bieg_sw._marcina4 bieg_sw._marcina5 bieg_sw._marcina5 bieg_sw._marcina6 bieg_sw._marcina6 bieg_sw._marcina7 bieg_sw._marcina7 bieg_sw._marcina8 bieg_sw._marcina8 bieg_sw._marcina9 bieg_sw._marcina9 bieg_sw._marcina10 bieg_sw._marcina10 bieg_sw._marcina11 bieg_sw._marcina11 bieg_sw._marcina12 bieg_sw._marcina12
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Oddaj swój głos w sondzie

Którą z inwestycji w zakresie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej uważają Państwo za ważną dla rozwoju sportu szkolnego w Gminie Kępno?

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 0.3%
Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie - 92.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal przy Zespole Szkół w Mikorzynie - 0.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Świbie - 0%
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 6.3%
Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świbie - 0.4%
Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Święto Niepodległości na sportowo

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016