BEZPIECZNIE, BEZ AGRESJI, BEZ NAŁOGÓW - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
BEZPIECZNIE, BEZ AGRESJI, BEZ NAŁOGÓW

27 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Olszowie odbył się apel profilaktyczny pod hasłem: ?Bezpiecznie, bez agresji, bez nałogów?.

Podczas apelu przygotowanego przez p. M. Kozińską uczennica klasy VI – J. Ptak wprowadziła słuchaczy w problematykę związaną z wiekiem dorastania – problemami i trudnościami z jakimi zmaga się codziennie dziecko będące w podobnym wieku co oni. Dochodzi wtedy do nieporozumień z rodzicami, trudnościami w nauce, kłótniami z koleżankami. Wtedy często młodzi ludzie sięgają po narkotyki i alkohol. Co należy robić, aby temu zapobiec - mieli odpowiedzieć mieszkańcy lasu, w których wcielili się uczniowie klasy IV i V. Zaprezentowali scenkę pod tytułem „Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać.” Wskazali jakie znaczenie ma dialog w zapobieganiu agresji i przemocy. Bohaterowie z lasu pokazali, że w razie trudności i problemów należy rozmawiać ze sobą, mówić co boli, co lubimy, jakie mamy oczekiwania.

Druga scenka przedstawiała smutną, zagubioną dziewczynkę, która chciała uciec z domu, bo było jej po prostu źle, ale jej koledzy rozmawiali o niej, o jej problemach i dawali wskazówki, co robić, aby nie popaść w nałogi. Radzili, aby dobrze zorganizować sobie czas wolny, mieć pasje, np. wędrówki po lesie, czytanie książek, grę na pianinie. Apel przeplatany był piosenkami: „Na majówkę”, „Ruch to zdrowie”, „Prosimy was o uśmiech”. D. Michalczyk zagrała na pianinie, a D. Hołoś i A. Froń zatańczyli Jivea. Na zakończenie rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny: „Stop nałogom”.

Przyznano miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy I-III

I miejsce: O. Nowowiejski i L. Hendrys

II miejsce: K. Pastusiak

III miejsce: A. Berska, K. Wróbel, A. Adamowicz

Klasy I – VI

I miejsce: Z. Niewiadomska

II miejsce: A. Kukuła

III miejsce: J. Pawlak

profilaktyka_Olszowa profilaktyka_Olszowa
profilaktyka_Olszowa1 profilaktyka_Olszowa1 profilaktyka_Olszowa2 profilaktyka_Olszowa2

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności BEZPIECZNIE, BEZ AGRESJI, BEZ NAŁOGÓW