Szlak zielony w ramach „Kępno przyjazne turystyce” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Szlak zielony w ramach „Kępno przyjazne turystyce”

Gmina Kępno przeprowadziła w ramach projektu ?Kępno przyjazne turystyce? oznakowanie szlaku turystycznego zielonego na trasie Kierzenko - Donaborów.

Szlak zielony, zwany również „Łącznikiem Wschodnim”, ma 10,3 km i przebiega przez Kierzenko, Kierzno, Świbę i Donaborów. Znakowanie wykonał Andrzej Olbromski, znakarz znaków nizinnych PTTK.

Szlak zielony daje połączenie ze szlakami rowerowymi obszaru LGD „Wrota Wielkopolski” i regionu:

- szlakiem czerwonym: Mikorzyn – Myjomice – Kępno,

- szlakiem żółtym: Pętla Południowej Wielkopolski, połączenie ze szlakami województwa wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego,

- szlakiem czarnym: Mikorzyn – Tokarzew – Wieruszów – Jutrków – Kierzenko, połączenie ze szlakami województwa łódzkiego i wielkopolskiego,

- szlakiem niebieskim: Wieruszów – Świba, łączącym powiat wieruszowski z kępińskim,

- szlakiem czerwonym: Kuźnica Skakawska – Donaborów, łączy powiat wieruszowski z kępińskim,

- szlakiem czarnym: Kuźnica Skakawska – Biadaszki – Donaborów – Kępno, łączy powiat wieruszowski z kępińskim.

Szlak zielony był ostatnim nieoznakowanym szlakiem na naszym terenie. Jego powstanie umożliwia połączenie z pozostałymi szlakami turystycznymi w spójną sieć, co przyczyni się do lepszego wykorzystania zasobów kulturowych i przyrodniczych regionu.

Szlak zielony został wyznakowany w ramach projektu „Kępno przyjazne turystyce” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, oś IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

szlak_zielony szlak_zielony

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Szlak zielony w ramach „Kępno przyjazne turystyce”