Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w barwach jesieni - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w barwach jesieni

W niedzielę, 30 listopada 2014 r. w hali  Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno ?Barwy Jesieni? 2014. Organizatorem imprezy był Kępiński Ośrodek Kultury oraz Studio Tańca ?Retro?.

W tym roku w turnieju wzięło udział łącznie 141 par z 41 klubów tanecznych zarówno z Kępna i okolic, jak i całej Polski, m.in. z Poznania, Częstochowy, Kluczborka, Wrocławia, Zabrza czy Łodzi.

Uczestnicy turnieju w różnym wieku rywalizowali ze sobą w dwóch blokach tanecznych, czego zwieńczeniem była uroczysta i pokazowa gala, pełna wspaniałych tancerzy, barwnych strojów i pięknych układów tanecznych.

Tancerze walczyli zarówno o punkty i miejsce na podium, jak i o nominację do wyższej klasy tanecznej.

Kępiński konkurs tańca cieszy się ogromnym powodzeniem już od wielu lat i wpisał się na stałe w kalendarz polskich turniejów tanecznych. Świadczy o tym nie tylko ogromna ilość uczestników, ale także znakomita obsada sędziowska.

Wyróżnieni tancerze zostali nagrodzeni. Medale wręczali: Wiceburmistrz Zofia Siubiak, Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Justyna Hołub-Rojkiewicz oraz Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Kłoczaniuk.

Wśród najlepszych znaleźli się reprezentanci kępińskiego Studia Tańca „Retro”.

WYNIKI STUDIA TAŃCA „RETRO”

Kategoria wiekowa: 12-13, Klasa: G

Kacper Wróbel i Oliwia Laske – I miejsce

Michał Jarczak i Aleksandra Pruchnicka – I miejsce