Nowe spojrzenie na makatkę kuchenną - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Nowe spojrzenie na makatkę kuchenną

W godzinach popołudniowych, 9 grudnia 2014 r. w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy makatek kuchennych zorganizowanej w ramach realizowanego przez bibliotekę od października projektu ?Makatka kuchenna ? zrób to sam?.

Projekt adresowany był do mieszkańców miasta i powiatu kępińskiego. Mogli oni skorzystać z wykładów i cyklicznych warsztatów haftu.

Panie, które zgłosiły się na warsztaty, pod okiem doświadczonej instruktorki uczyły się podstawowych ściegów. Efektem ich pracy są wspaniałe makatki kuchenne, które są ilustracjami w wydanym kalendarzu.

Na wystawie prócz prac wykonanych na warsztatach znalazły się makatki z I i II połowy XX w. udostępnione przez osoby prywatne i instytucje

Biblioteka wydała także książeczkę autorstwa Magdaleny Wieczorek, która przybliża tematykę makatek i zawiera praktyczne wskazówki jak wyszyć własną makatkę. Publikacje są bezpłatne i zainteresowani, mogą je otrzymać w siedzibie Biblioteki.

Na otwarciu wystawy obecna była Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, która wręczyła uczestniczkom warsztatów książki i kalendarze z ich pracami.

Wystawa czynna będzie do 16 stycznia 2015 r.

Wystawa_makatka Wystawa_makatka

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Nowe spojrzenie na makatkę kuchenną