Nowe spojrzenie na makatkę kuchenną - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Nowe spojrzenie na makatkę kuchenną

W godzinach popołudniowych, 9 grudnia 2014 r. w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy makatek kuchennych zorganizowanej w ramach realizowanego przez bibliotekę od października projektu ?Makatka kuchenna ? zrób to sam?.

  Projekt adresowany był do mieszkańców miasta i powiatu kępińskiego. Mogli oni skorzystać z wykładów i cyklicznych warsztatów haftu.

   Panie, które zgłosiły się na warsztaty, pod okiem doświadczonej instruktorki uczyły się podstawowych ściegów. Efektem ich pracy są wspaniałe makatki kuchenne, które są ilustracjami w wydanym kalendarzu.

  Na wystawie prócz prac wykonanych na warsztatach znalazły się makatki z I i II połowy XX w. udostępnione przez osoby prywatne i instytucje

   Biblioteka wydała także książeczkę autorstwa Magdaleny Wieczorek, która przybliża tematykę makatek i zawiera praktyczne wskazówki jak wyszyć własną makatkę. Publikacje są bezpłatne i zainteresowani, mogą je otrzymać w siedzibie Biblioteki.

   Na otwarciu wystawy obecna była Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, która wręczyła uczestniczkom warsztatów książki i kalendarze z ich pracami.

   Wystawa czynna będzie do 16 stycznia 2015 r.

Wystawa_makatka Wystawa_makatka
Wystawa_makatka1 Wystawa_makatka1 Wystawa_makatka2 Wystawa_makatka2 Wystawa_makatka3 Wystawa_makatka3 Wystawa_makatka4 Wystawa_makatka4 Wystawa_makatka5 Wystawa_makatka5 Wystawa_makatka6 Wystawa_makatka6 Wystawa_makatka7 Wystawa_makatka7 Wystawa_makatka8 Wystawa_makatka8 Wystawa_makatka9 Wystawa_makatka9 Wystawa_makatka10 Wystawa_makatka10 Wystawa_makatka11 Wystawa_makatka11 Wystawa_makatka12 Wystawa_makatka12 Wystawa_makatka13 Wystawa_makatka13
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Nowe spojrzenie na makatkę kuchenną

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016