13 grudnia zapal światło wolności - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
13 grudnia zapal światło wolności

Instytut Pamięci Narodowej apeluje o udział w kampanii społecznej ?Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności? w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL. Kampania nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata.

Jak co roku IPN zachęca, by 13 grudnia, o godz. 19:30 w oknach w całej Polsce zapłonęły świece. Będzie to nawiązanie do gestu dwóch wybitnych mężów stanu – papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana – którzy w grudniu 1981 roku w ten sposób przypominali o Polsce i Polakach.

Akcję społeczną IPN honorowym patronatem objął, w tym roku już po raz trzeci, Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Więcej informacji o akcji tutaj

Zapal-swiatlo-Wolnosci_mini Zapal-swiatlo-Wolnosci_mini

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności 13 grudnia zapal światło wolności