Zapraszamy na promocję książki - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Zapraszamy na promocję książki

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego zaprasza 22 grudnia 2014 r. na promocję książki Józefa Majchrzaka ?Folklor ziemi kępińskiej" pod redakcją naukową dr Anny Weroniki Brzezińskiej.

Józef Majchrzak (ur. 1909 r.) był nauczycielem w szkole w Łęce Mroczeńskiej, kierownikiem Wrocławskiej Rozgłośni Radiowej, a także kierownik Domu Kultury w Kątach Wrocławskich. Współpracował z Państwowym Instytutem Sztuki w akcji zbierania pieśni i melodii ludowych oraz prowadził wykłady dla studentów etnografii na Uniwersytecie Wrocławskim. Dokumentował i opisywał kulturę tradycyjną Kępna i okolic. Nagrywał pieśni, muzykę i tańce, notował słowa przy okazji rozmawiając z mieszkańcami o zwyczajach i obrzędach, które sami kultywują lub które pamiętają z dawnych opowieści rodziców, dziadków.

Spotkanie promujące odbędzie się 22 grudnia 2014 (poniedziałek) o godz. 18:00 w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie (ul. Kościuszki 7).

Książka będzie dostępna w biurze muzeum do wyczerpania nakładu, zostanie też udostępniona w wersji elektronicznej na stronie www.muzeumkepno.pl

Książki będą rozpowszechniane nieodpłatnie.

Działanie finansowane jest w ramach projektu: Europejski Fundusz Rolny

na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja „Wydanie książki Józefa Majchrzaka o folklorze ziemi kępińskiej” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

logotypy_muzeum logotypy_muzeum
muzeum-plakat-majchrzak muzeum-plakat-majchrzak