Spotkanie z sołtysami Gminy Kępno - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Spotkanie z sołtysami Gminy Kępno

W poniedziałek, 15 grudnia 2014 r. w sali sesyjnej kępińskiego Ratusza Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus spotkał się z sołtysami wsi z terenu Gminy Kępno. W spotkaniu uczestniczyli Senator RP Andżelika Możdżanowska, Dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej ks. Jacek Andrzejczak oraz naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie.

O współpracy z samorządem kępińskim oraz akcji „Tytka Charytatywna” prowadzonej wspólnie z Caritas Diecezji Kaliskiej i Stowarzyszeniem „Po prostu pomagam” mówiła Senator Andżelika Możdżanowska, dziękując jednocześnie za okazaną pomoc i przekazane dary, które umożliwiły przekazanie ponad 15 tys. paczek najbardziej potrzebującym. Senator podkreśliła, iż na każdym kroku naszego codziennego życia podstawą komunikacji jest dialog między ludźmi.

Na spotkaniu sołtysi przedstawili bieżące problemy, z jakimi borykają się miejscowości, które reprezentują. Podsumowano stan wykorzystania środków fundusz sołeckiego na rok bieżący, jak również omówiono inwestycje realizowane w poszczególnych sołectwach.

To spotkanie pokazało jak bardzo potrzebne są kolejne, jak wiele jest spraw, którymi trzeba się zająć. Udowodniło, iż wspólna rozmowa sołtysów, wymiana wiedzy, czy doświadczeń co do prowadzonych na terenie danej miejscowości inwestycji pomaga rozwiązać drobne problemy w innej miejscowości, z którymi mieszkańcy borykają się na co dzień.

Było to pierwsze spotkanie nowo wybranego Burmistrza z sołtysami, ale na pewno nie ostatnie. Już wstępnie ustalono, iż takie spotkanie odbywać się będą przynajmniej raz na kwartał.

spotkanie_z_soltysami spotkanie_z_soltysami

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Spotkanie z sołtysami Gminy Kępno