Świąteczne spotkanie studentów Kępińskiego Uniwersytetu - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Świąteczne spotkanie studentów Kępińskiego Uniwersytetu

W piątek, 19 grudnia 2014 r. w Kępińskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie świąteczne studentów Kępińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku połączone z rozstrzygnięciem drugiego już konkursu na najsmaczniejszy wypiek świąteczny.

W spotkaniu wspólnie ze studentami uczestniczyli przedstawiciele samorządów, w tym również przedstawiciel Burmistrza Miasta i Gminy Kępno, organizacji i służb. Wszystkich przybyłych na uroczystość powitała Prezes Zarządu KUTW Romana Muszyńska wspólnie z Wiceprezesem Joanną Kaczorowską.

Było świątecznie i rodzinnie. Wyjątkowy nastrój współtworzyli uczniowie Gimnazjum Nr 1, którzy przygotowali na tę okazję bożonarodzeniowe przedstawienie. Zebrani w KOK chętnie przyłączyli się do śpiewanych przez gimnazjalistów kolęd, a był to dopiero początek wspólnego kolędowania, bowiem najpiękniejsze kolędy zaśpiewał również działający przy Uniwersytecie chór.

Najwięcej emocji wzbudziło oczywiście rozstrzygniecie konkursu na najsmaczniejszy świąteczny wypiek. Jury, w którego skład weszła Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, Przewodniczący Rady Programowej KUTW prof. dr. hab. Jerzy Babiak oraz Redaktor Naczelny Radia „Sud” Michał Zaczyk, miało nie lada orzech do zgryzienia, ale ostatecznie zadecydowało, iż zwycięstwo należy się cukierniczemu arcydziełu autorstwa Pani Marii Witek. W sposób szczególny nagrodzono trzy najlepsze ciasta, ale jako, że wszystkie wypieki były wspaniałe, każda uczestniczka konkursu otrzymała nagrodę przygotowaną przez Muzeum Ziemi Kępińskiej.

Udane spotkanie dopełniła wspólna degustacja świątecznych smakołyków.

KUTW KUTW
KUTW1 KUTW1 KUTW2 KUTW2 KUTW3 KUTW3 KUTW4 KUTW4 KUTW5 KUTW5

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Świąteczne spotkanie studentów Kępińskiego Uniwersytetu