W świątecznym klimacie na kępińskim Rynku - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
W świątecznym klimacie na kępińskim Rynku

Wspólne kolędowanie, Mikołaj ze słodyczami, stoisko ze świątecznymi ozdobami, promocja gminnych publikacji i ?ubieranie? łabędzi z fontanny we włóczkowe kominy w barwach Gminy Kępno ? to wszystko miało miejsce na kępińskim Rynku w przedświąteczną sobotę, 20 grudnia 2014 r. Na spotkanie w bożonarodzeniowym klimacie mieszkańców zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Kępno.

   Zebranych powitał Burmistrz Piotr Psikus, który w trakcie przedświątecznej imprezy wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kępnie Andrzejem Stachowiakiem „ubrali” łabędzie zdobiące fontannę na Rynku w ciepłe biało – niebiesko - zielone kominy.

   Mikołaj z workiem pełnym łakoci i jego pomocnicy – młodzież z Oratorium „Effatha” - z tradycyjnymi piernikami witali wszystkich przybyłych. Nie zabrakło też gorącej kawy i herbaty, którymi rozgrzewali się uczestnicy spotkania przed kępińskim Ratuszem.

   Na mieszkańców czekały też bezpłatne egzemplarze publikacji powstałych w ramach projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Na stoisku promocyjnym można było otrzymać wydany przez Gminę Kępno album pt. „Historia Kępna w fotografii zaklęta”, widokówki tematyczne, obejmujące: kulturę i zabytki, produkt lokalny i przyrodę Gminy Kępno, a także publikację pt. „Makatki kuchenne, czyli urok minionego stulecia” i kalendarz przygotowane przez Samorządową Bibliotekę Publiczną.

   Stroiki, choinki, kartki i wiele innych małych arcydzieł rękodzielniczych prezentowano na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem oraz Domu Pomocy Społecznej w Rzetni.

   Całe spotkanie uatrakcyjniły kolędy i świąteczne utwory w wykonaniu chóru „Jutrzenka”, zespołu wokalnego „Harmonia” oraz młodych wykonawców na co dzień uczęszczających na zajęcia wokalne w Kępińskim Ośrodku Kultury.

Publikacje wydane przez Gminę Kępno powstały w ramach projektów

„Historia Kępna w fotografii zaklęta” oraz „Zatrzymane w czasie – upowszechnianie wielokulturowego charakteru Gminy Kępno” współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, Oś 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

swiateczne_spotkanie_na_Rynku swiateczne_spotkanie_na_Rynku
swiateczne_spotkanie_na_Rynku1 swiateczne_spotkanie_na_Rynku1 swiateczne_spotkanie_na_Rynku2 swiateczne_spotkanie_na_Rynku2 swiateczne_spotkanie_na_Rynku3 swiateczne_spotkanie_na_Rynku3 swiateczne_spotkanie_na_Rynku4 swiateczne_spotkanie_na_Rynku4 swiateczne_spotkanie_na_Rynku5 swiateczne_spotkanie_na_Rynku5 swiateczne_spotkanie_na_Rynku6 swiateczne_spotkanie_na_Rynku6 swiateczne_spotkanie_na_Rynku7 swiateczne_spotkanie_na_Rynku7 swiateczne_spotkanie_na_Rynku8 swiateczne_spotkanie_na_Rynku8 swiateczne_spotkanie_na_Rynku9 swiateczne_spotkanie_na_Rynku9 swiateczne_spotkanie_na_Rynku10 swiateczne_spotkanie_na_Rynku10
swiateczne_spotkanie_na_Rynku11 swiateczne_spotkanie_na_Rynku11 swiateczne_spotkanie_na_Rynku12 swiateczne_spotkanie_na_Rynku12 swiateczne_spotkanie_na_Rynku13 swiateczne_spotkanie_na_Rynku13 swiateczne_spotkanie_na_Rynku14 swiateczne_spotkanie_na_Rynku14 swiateczne_spotkanie_na_Rynku15 swiateczne_spotkanie_na_Rynku15 swiateczne_spotkanie_na_Rynku16 swiateczne_spotkanie_na_Rynku16 swiateczne_spotkanie_na_Rynku17 swiateczne_spotkanie_na_Rynku17 swiateczne_spotkanie_na_Rynku18 swiateczne_spotkanie_na_Rynku18 swiateczne_spotkanie_na_Rynku19 swiateczne_spotkanie_na_Rynku19 swiateczne_spotkanie_na_Rynku20 swiateczne_spotkanie_na_Rynku20
swiateczne_spotkanie_na_Rynku21 swiateczne_spotkanie_na_Rynku21 swiateczne_spotkanie_na_Rynku22 swiateczne_spotkanie_na_Rynku22 swiateczne_spotkanie_na_Rynku23 swiateczne_spotkanie_na_Rynku23 swiateczne_spotkanie_na_Rynku24 swiateczne_spotkanie_na_Rynku24 swiateczne_spotkanie_na_Rynku25 swiateczne_spotkanie_na_Rynku25 swiateczne_spotkanie_na_Rynku26 swiateczne_spotkanie_na_Rynku26 swiateczne_spotkanie_na_Rynku27 swiateczne_spotkanie_na_Rynku27 swiateczne_spotkanie_na_Rynku28 swiateczne_spotkanie_na_Rynku28 swiateczne_spotkanie_na_Rynku29 swiateczne_spotkanie_na_Rynku29
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Oddaj swój głos w sondzie

Którą z inwestycji w zakresie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej uważają Państwo za ważną dla rozwoju sportu szkolnego w Gminie Kępno?

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 0.3%
Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie - 92.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal przy Zespole Szkół w Mikorzynie - 0.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Świbie - 0%
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 6.3%
Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świbie - 0.4%
Strona główna Dla mieszkańców Aktualności W świątecznym klimacie na kępińskim Rynku

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016