W świątecznym klimacie na kępińskim Rynku - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
W świątecznym klimacie na kępińskim Rynku

Wspólne kolędowanie, Mikołaj ze słodyczami, stoisko ze świątecznymi ozdobami, promocja gminnych publikacji i ?ubieranie? łabędzi z fontanny we włóczkowe kominy w barwach Gminy Kępno ? to wszystko miało miejsce na kępińskim Rynku w przedświąteczną sobotę, 20 grudnia 2014 r. Na spotkanie w bożonarodzeniowym klimacie mieszkańców zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Kępno.

Zebranych powitał Burmistrz Piotr Psikus, który w trakcie przedświątecznej imprezy wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kępnie Andrzejem Stachowiakiem „ubrali” łabędzie zdobiące fontannę na Rynku w ciepłe biało – niebiesko - zielone kominy.

Mikołaj z workiem pełnym łakoci i jego pomocnicy – młodzież z Oratorium „Effatha” - z tradycyjnymi piernikami witali wszystkich przybyłych. Nie zabrakło też gorącej kawy i herbaty, którymi rozgrzewali się uczestnicy spotkania przed kępińskim Ratuszem.

Na mieszkańców czekały też bezpłatne egzemplarze publikacji powstałych w ramach projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Na stoisku promocyjnym można było otrzymać wydany przez Gminę Kępno album pt. „Historia Kępna w fotografii zaklęta”, widokówki tematyczne, obejmujące: kulturę i zabytki, produkt lokalny i przyrodę Gminy Kępno, a także publikację pt. „Makatki kuchenne, czyli urok minionego stulecia” i kalendarz przygotowane przez Samorządową Bibliotekę Publiczną.

Stroiki, choinki, kartki i wiele innych małych arcydzieł rękodzielniczych prezentowano na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem oraz Domu Pomocy Społecznej w Rzetni.

Całe spotkanie uatrakcyjniły kolędy i świąteczne utwory w wykonaniu chóru „Jutrzenka”, zespołu wokalnego „Harmonia” oraz młodych wykonawców na co dzień uczęszczających na zajęcia wokalne w Kępińskim Ośrodku Kultury.

Publikacje wydane przez Gminę Kępno powstały w ramach projektów

„Historia Kępna w fotografii zaklęta” oraz „Zatrzymane w czasie – upowszechnianie wielokulturowego charakteru Gminy Kępno” współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, Oś 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

swiateczne_spotkanie_na_Rynku swiateczne_spotkanie_na_Rynku

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności W świątecznym klimacie na kępińskim Rynku