Kolędowali przy fontannie - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kolędowali przy fontannie

Na wspólne kolędowanie przy fontannie na kępińskim Rynku w sobotę, 20 grudnia 2014 r. mieszkańców Kępna zaprosiło Stowarzyszenie ?Socjum Kępno i Okolice?. Impreza pn. ?Fontanna Kolęd? została dofinansowana ze środków Gminy Kępno.

Z inicjatywy stowarzyszenia „Socjum Kępno i Okolice” na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia na kępińskim Rynku zgromadzili się mieszkańcy, by wspólnie kolędować i cieszyć się atmosferą świąt. Mimo deszczowej aury mieszkańcy przybyli przed Ratusz.

„Fontanna kolęd” jest cykliczną imprezą organizowaną przez „Socjum”. Spotkanie otwarła Patrycja Karwan-Makosch, prezes stowarzyszenia, która powitała zebranych i przekazała wszystkim świąteczne życzenia. Bożonarodzeniowe tradycje przypomnieli kolędnicy. Zaś wyjątkowa atmosfera świąt na dobre zagościła, gdy zebrani podzielili się opłatkiem i zabrzmiały kolędy.

We wspólnym kolędowaniu udział wzięli Socjumowicze, dzieci z Oratorium „Effatha”, Batyjózki z Krążkowych oraz uczniowie z Klubu Ośmiu Wspaniałych z Gimnazjum nr 2. Wśród niespodzianek dla najmłodszych nie zabrakło słodkości, które rozdawał Św. Mikołaj.

fontanna_koled fontanna_koled

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Kolędowali przy fontannie