Jasełka w Myjomicach - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Jasełka w Myjomicach

W niedzielę, 21 grudnia 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Myjomicach przedstawili Jasełka. Nastrojowe widowisko bożonarodzeniowe mogli podziwiać mieszkańcy Myjomic i Ostrówca oraz zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus.

Nie zabrakło również Radnej Rady Miejskiej i Sołtys Myjomic - Pauliny Solskiej oraz Sołtysa Ostrówca - Stanisława Młynarczyka. Przybyli przedstawiciele organizacji wiejskich: Prezes LZS Leszek Wróbel oraz Prezes Koła Emerytów Bogumił Kowalczyk.

Od wielu już lat Jasełka wystawiane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Myjomicach wprowadzają mieszkańców w świąteczny nastrój i zapowiadają zbliżające się Boże Narodzenie.

Tegoroczne występy były szczególne ze względu na miejsce wystawienia Jasełek. Z powodu remontu Sali w Myjomicach, Jasełka zostały wystawione w Kościele Parafialnym p.w. Św. Józefa w Myjomicach. Serdeczne podziękowania za gościnność należą się Księdzu Proboszczowi Bolesławowi Głoszko. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy zadbali o wspaniałe stroje swych pociech. Nad występem czuwały: katechetka Patrycja Gola-Olek oraz polonistka Ewa Pastusiak i Justyna Gaide - nauczycielka muzyki. W przygotowania włączyły się wychowawczynie młodszych klas M. Przybylska i J. Góra-Kopeć oraz przedszkolanka I. Dębska. Autorkami przepięknej scenografii były Joanna Góra-Kopeć i Patrycja Gola-Olek. Nad całością czuwała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Myjomicach Anna Krawczyk.

Po występach każdy mógł kupić świąteczne ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczniów.  Prace powstały pod czujnym okiem nauczycielek: P. Gola-Olek, M. Sikory, J. Góry-Kopeć oraz K. Pindor-Hełka.

jaselka_w_myjomicach jaselka_w_myjomicach

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Jasełka w Myjomicach