Zakończono realizację konkursowych projektów - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Zakończono realizację konkursowych projektów

W ramach drugiej edycji konkursu ?Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw?, ogłoszonego w 2014 r. przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Gmina Kępno otrzymała pomoc finansową na realizację dwóch projektów.

Celem konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw jest wsparcie uczestników programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020” w działaniach na rzecz rozwoju własnej miejscowości i wzmocnienia procesu odnowy wsi w regionie.

Zgodnie z założeniami organizatorów, realizacja konkursu służyć ma aktywizacji mieszkańców wsi, podniesieniu standardów i jakości życia na terenach wiejskich poprzez zakup drobnych elementów wyposażenia, towarów służących kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych czy materiałów niezbędnych do promocji wsi, które będą służyły lokalnej społeczności w budowie ich tożsamości i integracji.

Dzięki zrealizowaniu w naszej Gminie projektów konkursowych zakupione zostały stoły do świetlic wiejskich w miejscowościach Domanin oraz Kliny.

Wartość całego projektu pn. ,,Zakup stołów do Domu Strażaka w Domaninie” wyniosła 9.900,00 zł. Na jego realizację Gmina Kępno pozyskała dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 4.900,00 zł.

W miejscowości Kliny realizowano natomiast projekt pn. ,,Zakup stołów do Domu Ludowego w Klinach” o wartości 7.200,00 zł. W tym przypadku projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego kwotą 3.600,00 zł.

stoly_odnowa_wsi stoly_odnowa_wsi
stoly_odnowa_wsi1 stoly_odnowa_wsi1
stoly_projekt3 stoly_projekt3 stoly_projekt2 stoly_projekt2
logotypy_stoly logotypy_stoly