Kępińskie Amazonki uczestniczyły w „Szlachetnej Paczce" - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kępińskie Amazonki uczestniczyły w „Szlachetnej Paczce"

Kępiński Klub ?Amazonki? w 2014 r. po raz pierwszy uczestniczył w ogólnopolskiej akcji ?Szlachetna Paczka?.

W związku z faktem, że na terenie Kępna nie działa agenda „Szlachetnej Paczki”, Amazonki wybrały najbliżej położony oddział w Ostrzeszowie. Za pomocą strony internetowej wybrały też rodzinę, której postanowiły pomóc. Jest to rodzina 3 osobowa - małżeństwo wychowujące 14-letniego syna. Kobieta zmaga się chorobą nowotworową, co miało wpływ na decyzję „Amazonek”.

- Zakres potrzeb rodziny był wyzwaniem nie tylko dla nas, lecz także dla wielu członków naszych rodzin oraz wielu naszych znajomych – informuje Prezes Kępińskiego Klubu „Amazonki” Danuta Szpakowska. - W krótkim czasie udało nam się zebrać wszystkie rzeczy wymienione w potrzebach dla wybranej rodziny, w tym między innymi 1,5 tony węgla, lodówka, odzież, obuwie, artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, kosmetyki oraz drobne prezenty dla każdego z członków rodziny.

Zgromadzone dary zostały zapakowane w 13 paczek, które zostały zawiezione do Ostrzeszowa. Rozmiar zgromadzonej pomocy zaskoczył nawet tamtejszych wolontariuszy. „Amazonki” otrzymały już telefoniczne potwierdzenie, że całość zebranej pomocy została dostarczona do wybranej rodziny i sprawiła jej wielką radość.

- Cieszymy się, że naszym działaniem potrafiłyśmy sprawić radość osobom które znalazły się w trudnej sytuacji – podkreśla Danuta Szpakowska. - Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować nie tylko koleżankom z Kępińskiego Klubu „Amazonki”, lecz również wielu bezinteresownym osobom, które pomogły nam w realizacji tej wspaniałej inicjatywy. Szkoda, że „Szlachetna Paczka” nie ma swojej agendy w Kępnie, bo zapewne na terenie naszego powiatu są rodziny, którym można chociaż w ten sposób sprawić wiele radości a zarazem pomóc.

Szlachetna_paczka Szlachetna_paczka

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Kępińskie Amazonki uczestniczyły w „Szlachetnej Paczce"