Kolędowaliśmy z „Golec uOrkiestrą” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kolędowaliśmy z „Golec uOrkiestrą”

Gromkimi brawami oraz owacjami na stojąco nagrodzeni zostali wykonawcy i organizatorzy koncertu, który tradycyjnie już zwiastuje początek roku w naszym mieście. Tym razem prawdziwe tłumy mieszkańców oklaskiwały kolędy i pastorałki w niepowtarzalnym wykonaniu ?Golec uOrkiestry?. Koncert, który odbył się w kępińskim kościele pw. Św. Marcina w sobotni wieczór, 10 stycznia 2015 roku, okazał się idealnym prezentem w okresie świateczno-noworocznym.

Licznie zebranych w kępińskiej świątyni powitał Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, który przekazał artystom pamiątkową fotografię zespołu pochodzącą z pierwszego w Kępnie koncertu zespołu „Golec uOrkiestra” w roku 2005. Następnie bracia Łukasz i Paweł Golcowie rozpoczęli koncert noworocznymi życzeniami, jedynymi w swoim rodzaju, bo wypowiedzianymi góralską gwarą.

W kościele zabrzmiały kolędy w niekonwencjonalnym brzmieniu przechodzącym od gospel w radosny soul z gitarowymi riffami i rockowym uderzeniem aż po góralski folk. Dźwięki wydobywały się z bogatego instrumentarium, w skład którego weszły zarówno góralskie, jak i klasyczne skrzypce, barokowe instrumenty dęte, rockowe gitary, jak również beskidzkie trombity, dudy, fujarki, a nawet róg bawoli. Dzięki temu muzyczne brzmienie firmowane znakiem „Golec Orkiestra” nabrało jeszcze większej mocy.  A dobrze i mniej znane publiczności kolędy i pastorałki wręcz urzekły swoją głębią i różnorodnością.

Wśród najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu „Golec uOrkiestry” wysłuchaliśmy m.in. „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Mizerna cicha”, „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Cicha noc”. Ale nie tylko muzyka zdecydowała o niezwykłej atmosferze koncertu.  Zespół zadbał o oprawę wizualną. Dzięki znakomitym efektom stworzonym przez światło, neobarokowe wnętrze kościoła nabrało jeszcze większego blasku. Odbiór koncertu spotęgowały telebimy rejestrujące zarówno muzyków, jak i reakcje publiczności. Niespodzianką dla publiczności okazało się również wspólne zdjęcie z muzykami na zakończenie koncertu. Te niezwykłe muzyczne chwile publiczność nagrodziła owacjami na stojąco, zaś podsumował i podziękował za koncert przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stachowiak. Słowa podziękowań przekazała dyrektor Ośrodka Kultury Justyna Hołub-Rojkiewicz, zaś błogosławieństwo dla wszystkich - proboszcz parafii św. Marcina ks. Jerzy Palpuchowski.

Koncert zorganizowany został przez Kępiński Ośrodek Kultury w ramach projektu „Gwiazdo świeć, kolędo leć” dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

golec golec
golec1 golec1 golec2 golec2 golec3 golec3 golec4 golec4 golec5 golec5 golec6 golec6 golec7 golec7 golec8 golec8 golec9 golec9

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Kolędowaliśmy z „Golec uOrkiestrą”