Spotkanie opłatkowe kombatantów - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Spotkanie opłatkowe kombatantów

W środę, 14 stycznia 2015 r. Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus uczestniczył w spotkaniu opłatkowym kępińskiego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

   W spotkaniu, które odbyło się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele organizacji i instytucji Powiatu Kępińskiego.

   Zebranych powitał Ignacy Gruszka - Przewodniczący Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, zaś błogosławieństwa zebranym udzielił Proboszcz Parafii pw. św. Marcina ks. Jerzy Palpuchowski. Następnie podzielono się opłatkiem i złożono noworoczne życzenia.

   Burmistrz Piotr Psikus podkreślił potrzebę pielęgnowania pamięci o najważniejszych wydarzeniach w historii Ziemi Kępińskiej i osobach, które tę historię współtworzyły. – Rolą szkół, ale i samorządu jest przekazywanie młodszym pokoleniom tej wiedzy – podkreślał Burmistrz. – Samorząd kępiński pielęgnuje pamięć o rocznicach ważnych dla mieszkańców Kępna. 27 grudnia ubiegłego roku na Rynku i pod pomnikiem w Korzeniu oddawaliśmy hołd powstańcom wielkopolskim, a już dziś zapraszamy na uroczyste obchody 95. rocznicy powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy, które odbędą się w najbliższa sobotę, 17 stycznia.

   Na ręce Ignacego Gruszki Burmistrz przekazał życzenia zdrowia, wytrwałości i sił na kolejny rok działalności.

   Życzenia noworoczne złożyli również Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany oraz Komendant Hufca ZHP w Kępnie Wiktor Gruszka.

   Spotkanie było okazją do wspomnień i wymiany doświadczeń, a także nakreślenia planów dotyczących działań Związku w nowym roku.  

spotkanie_oplatkowe_kombatanci0 spotkanie_oplatkowe_kombatanci0
spotkanie_oplatkowe_kombatanci spotkanie_oplatkowe_kombatanci spotkanie_oplatkowe_kombatanci1 spotkanie_oplatkowe_kombatanci1 spotkanie_oplatkowe_kombatanci2 spotkanie_oplatkowe_kombatanci2 spotkanie_oplatkowe_kombatanci3 spotkanie_oplatkowe_kombatanci3 spotkanie_oplatkowe_kombatanci5 spotkanie_oplatkowe_kombatanci5 spotkanie_oplatkowe_kombatanci6 spotkanie_oplatkowe_kombatanci6 spotkanie_oplatkowe_kombatanci7 spotkanie_oplatkowe_kombatanci7
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Spotkanie opłatkowe kombatantów

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016