Spotkanie opłatkowe kombatantów - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Spotkanie opłatkowe kombatantów

W środę, 14 stycznia 2015 r. Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus uczestniczył w spotkaniu opłatkowym kępińskiego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

W spotkaniu, które odbyło się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele organizacji i instytucji Powiatu Kępińskiego.

Zebranych powitał Ignacy Gruszka - Przewodniczący Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, zaś błogosławieństwa zebranym udzielił Proboszcz Parafii pw. św. Marcina ks. Jerzy Palpuchowski. Następnie podzielono się opłatkiem i złożono noworoczne życzenia.

Burmistrz Piotr Psikus podkreślił potrzebę pielęgnowania pamięci o najważniejszych wydarzeniach w historii Ziemi Kępińskiej i osobach, które tę historię współtworzyły. – Rolą szkół, ale i samorządu jest przekazywanie młodszym pokoleniom tej wiedzy – podkreślał Burmistrz. – Samorząd kępiński pielęgnuje pamięć o rocznicach ważnych dla mieszkańców Kępna. 27 grudnia ubiegłego roku na Rynku i pod pomnikiem w Korzeniu oddawaliśmy hołd powstańcom wielkopolskim, a już dziś zapraszamy na uroczyste obchody 95. rocznicy powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy, które odbędą się w najbliższa sobotę, 17 stycznia.

Na ręce Ignacego Gruszki Burmistrz przekazał życzenia zdrowia, wytrwałości i sił na kolejny rok działalności.

Życzenia noworoczne złożyli również Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany oraz Komendant Hufca ZHP w Kępnie Wiktor Gruszka.

Spotkanie było okazją do wspomnień i wymiany doświadczeń, a także nakreślenia planów dotyczących działań Związku w nowym roku.

spotkanie_oplatkowe_kombatanci0 spotkanie_oplatkowe_kombatanci0

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Spotkanie opłatkowe kombatantów