„Złote Serduszko” dla dzieci - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
„Złote Serduszko” dla dzieci

W poniedziałek, 19 stycznia 2015 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie, gdzie jak co roku mieści się Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbyła się uroczystość przekazania Kępińskiego Złotego Serduszka.

 

   Jego fundatorem, już po raz trzeci był Spółdzielczy Bank Ludowy w Kępnie. Kępińskie „Złote Serduszko” jest w całości wykonane ze złota i wręczane zwycięzcy licytacji ze specjalnym certyfikatem zapewniającym o jego oryginalności. Od 15 lat dla Kępińskiego Sztabu WOŚP wykonuje je Zenon Wróbel.  Zwycięzcą tegorocznej licytacji przeprowadzonej na antenie Radia SUD 11 stycznia 2015 roku została Apteka „Na zdrowie” magistra farmacji Wojciecha Pławeckiego, która zaoferowała rekordową kwotę ośmiu tysięcy złotych.

   Na spotkanie do Biblioteki Powiatowej przybyli: Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca, Starosta Kępiński Witold Jankowski, Prezes Zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego Adam Hofman, Wiceprezes Zarządu Jan Trojak, złotnik Zenon Wróbel, Ordynator Oddziału Noworodków kępińskiego szpitala dr. n. med. Marian Nawrot, Harcmistrz Wiktor Gruszka, a także sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie Katarzyna Kołcio-Kraus. Gości powitał Dyrektor Biblioteki i jednocześnie główny organizator kępińskich Finałów WOŚP Wiesław Walas. - Cieszę się, że spotykamy się w tak zacnym gronie, jest to jubileuszowa uroczystość, to już 15. Kępińskie Złote Serduszko. Pieniądze uzyskane z jego licytacji zasiliły konto zbiórki dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów – mówił W. Walas.

   Dr n. med. Marian Nawrot przedstawił przybyłym wykaz sprzętu medycznego, jaki otrzymał kępiński szpital od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca wyraziła zadowolenie z tego, że mieszkańcy co roku tak hojnie wspierają tą akcję. Starosta kępiński Witold Jankowski mówił o wsparciu, jakiego udzieliło Starostwo tegorocznej akcji charytatywnej. Sekretarz UMiG w Kępnie Katarzyna Kołcio-Kraus była pod wrażeniem ofiarności wolontariuszy i ich licznego udziału pomimo trudnych warunków pogodowych.

   - Trzeba mieć ogromne serce aby zapłacić tak dużą kwotę za Kępińskie Serduszko - powiedział Komendant Hufca ZHP Kępno Wiktor Gruszka. - Kępińskie Złote Serduszko wspiera nasze dzieci - podsumował spotkanie Adam Hofman, Prezes Zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego w Kępnie.

przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP
przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP1 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP1 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP2 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP2 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP3 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP3 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP4 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP4 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP5 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP5 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP6 przekazanie_zlotego_serduszka_WOSP6
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Oddaj swój głos w sondzie

Którą z inwestycji w zakresie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej uważają Państwo za ważną dla rozwoju sportu szkolnego w Gminie Kępno?

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 0.3%
Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie - 92.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal przy Zespole Szkół w Mikorzynie - 0.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Świbie - 0%
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 6.3%
Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świbie - 0.4%
Strona główna Dla mieszkańców Aktualności „Złote Serduszko” dla dzieci

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016