Umowa w sprawie kina „Sokolnia” podpisana - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Umowa w sprawie kina „Sokolnia” podpisana

We wtorek, 20 stycznia 2015 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie podpisana została umowa dzierżawy budynku kina ?Sokolnia?, co stanowi ważny krok ku reaktywacji kępińskiego kina.

Umowa dzierżawy podpisana przez Burmistrza Piotra Psikusa z Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół”, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Towarzystwa Janusza Nikodema oraz Zastępcę Prezesa Ignacego Gruszkę, zawarta została na okres dwudziestu lat i obowiązuje od dnia 20 stycznia 2015 roku do 31 grudnia 2034 roku. Wysokość czynszu dzierżawnego ustalono na kwotę 4500 zł netto miesięcznie. Pierwszy czynsz płatny będzie za miesiąc lipiec 2015 r.

Jej podpisanie stanowi zwieńczenie negocjacji z Zarządem TG „Sokół” prowadzonych w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Kępno przez zespół na czele ze Skarbikiem Jarosławem Ciesielskim. W skład zespołu weszli również: Naczelnik Wydziału Oświaty kępińskiego magistratu Małgorzata Frala-Kędzior, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Andrzej Małys oraz przedstawiciel Biura Prawnego Grzegorz Marciniak.

Rozpoczął się okres intensywnej pracy mającej na celu pozyskanie środków zewnętrznych na modernizację kina.

- Bardzo się cieszę, że to porozumienie doszło do skutku - podkreślał Ignacy Gruszka. - Jesteśmy zadowoleni z tego, że obiekt nie będzie „odpoczywał”, ale będzie użytkowany przez mieszkańców.

- Porozumieliśmy się dla dobra Kępna i jego mieszkańców - zaznaczył Piotr Psikus. - Chcę, aby to kino tętniło życiem i mieszkańcy chętnie do niego przychodzili. Obecnie brakuje nam kameralnej sali koncertowej i dlatego moim zamiarem jest nie tylko uruchomienie nowoczesnego kina, w którym wyświetlane będą filmy w najnowocześniejszych technologiach, ale również, żeby było to miejsce imprez, koncertów dla amatorów różnorodnych rodzajów występów. Zamierzam stworzyć obiekt wielofunkcyjny. Docelowo zaś, w perspektywie kilku lat, planuję zmodernizować także znajdującą się przy kinie ulicę Walki Młodych i parking, tak aby powstał kompleks będący prawdziwą wizytówką naszego miasta.

Zależy mi na tym, by mieszkańcy nie musieli wyjeżdżać do Wrocławia, Ostrzeszowa czy Wieruszowa, aby spędzić tam swój wolny czas i dlatego priorytetem jest jak najszybsze uruchomienie obiektu kina. Umowa dzierżawy stanowi ważny krok ku realizacji tych planów - powiedział Burmistrz.

umowa_sokol umowa_sokol

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Umowa w sprawie kina „Sokolnia” podpisana