Dużo zdrowia, szczęścia, pogody ducha dla babci i dziadka - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Dużo zdrowia, szczęścia, pogody ducha dla babci i dziadka

W czwartek, 29 stycznia 2015 r. w Kępińskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, zorganizowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Południe.

Wszystkich zebranych i zaproszonych gości powitała Przewodnicząca Koła Południe Bożena Tomalik. W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, któremu Pani Przewodnicząca dziękowała za wsparcie finansowe udzielone organizatorom czwartkowej uroczystości, Starosta Kępiński Witold Jankowski, ks. prałat Krzysztof Nawrocki oraz członkowie Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kępnie na czele z Panią Marią Jasnowską.

- Zebraliśmy się tutaj, by uczcić Dzień Babci i Dziadka – mówiła B. Tomalik. –  Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie. Obchodzony 21 stycznia Dzień Babci i dzień później Dzień Dziadka to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to w każdym dniu roku dziadkowie troszczą się o swoje wnuki, bo codziennie ich pociechy potrzebują od nich wsparcia. Babcia i dziadek to kochane osoby, które tak naprawdę nigdy się nie gniewają, a swoje wnuczęta zazwyczaj rozpieszczają.

Dziadkowie są bardzo potrzebni, nie tylko dlatego, by zajmować się swoimi wnukami, gdy rodzice nie mają czasu, lecz to niewyczerpalne źródło i potężny zasób informacji o otaczającym nas świecie - podkreślała. - Są ostoją, na której zawsze można polegać. Z okazji święta babci i dziadka pragnę złożyć państwu serdeczne życzenia, by zawsze towarzyszyło wam zdrowie i pogoda ducha.

Spotkanie uświetnił występ chóru „Jutrzenka” pod kierownictwem muzycznym Cecylii Płazy. Po koncercie zaś, którego część stanowiły najpiękniejsze kolędy, z życzeniami dla wszystkich babć i dziadków pospieszyli zaproszeni goście. Starosta Witold Jankowski życzył przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i cierpliwości dla swych wnuków oraz pogody ducha. Burmistrz Piotr Psikus dołączył się do tych słów, przypominając o swojej niedawnej wizycie u najstarszej babci oraz najstarszego dziadka w Gminie Kępno i życząc wszystkim obecnym podobnej kondycji i pogody ducha w tak pięknym wieku. Przypomnijmy, iż liczą oni sobie 99 lat.

- Zdrowia, zdrowia i dużo szczęścia - zakończył swe życzenia Burmistrz, który na ręce Przewodniczącej Bożeny Tomalik przekazał kosz łakoci, przekazując jednocześnie wszystkim zebranym zaproszenia na Noworoczne Spotkanie z Mieszkańcami, które odbędzie się w najbliższą sobotę. Atrakcją spotkania w hali KOSiR będzie występ śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej.

seniorzy_dzien_babci_i_dziadka seniorzy_dzien_babci_i_dziadka

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Dużo zdrowia, szczęścia, pogody ducha dla babci i dziadka