Noworoczne spotkanie z mieszkańcami Powiatu Kępińskiego - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Noworoczne spotkanie z mieszkańcami Powiatu Kępińskiego

W sobotę, 31 stycznia 2015 roku w hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji licznie zgromadzili się mieszkańcy powiatu, samorządowcy i parlamentarzyści, aby wspólnie podsumować ubiegły 2014 i powitać rozpoczynający się rok 2015. Gościem specjalnym uroczystości była polska śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska.

Gospodarzami uroczystości byli: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Senator RP Andżelika Możdżanowska, Starosta Kępiński Witold Jankowski, Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus oraz wójtowie gmin Powiatu Kępińskiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca oraz Poseł na Sejm RP Józef Racki.

Na widowni zasiedli mieszkańcy gmin naszego powiatu, przedstawiciele instytucji i organizacji współtworzących naszą małą ojczyznę.

- Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Powiatu Kępińskiego, czujemy się zaszczyceni, że możemy dzisiaj gościć przedstawicieli gmin Powiatu Kępińskiego na tym wyjątkowym noworocznym spotkaniu w Kępnie, aby podziękować za rok 2014 i rozpocząć dobry czas roku 2015 – witała zebranych Minister Andżelika Możdżanowska.

W imieniu samorządu Miasta i Gminy Kępno, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kępnie Andrzeja  Stachowiaka, wszystkich radnych Rady Miejskiej siódmej kadencji oraz własnym, uczestników spotkania, zorganizowanego przez samorządy gmin i powiatu, powitał Burmistrz Piotr Psikus. Wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak powitał mieszkańców w imieniu wszystkich wójtów.

Gospodarze oraz zaproszeni goście w trakcie spotkania podsumowywali ubiegły rok, podkreślając olbrzymią rolę rzetelnej pracy oraz zaangażowania mieszkańców, dzięki którym Powiat Kępiński rozwija się i osiąga kolejne sukcesy. Zgodnie podkreślano, iż nasz powiat znajduje się nie na „końcu”, a stanowi „początek” Wielkopolski.

Burmistrz Piotr Psikus, zapowiadając prorozwojowe i proinwestycyjne działania samorządu kępińskiego, podkreślał, że pozytywne zmiany zależą od współpracy. - Będzie to możliwe, gdy będzie współpraca i to zarówno samorządu gminnego, Rady Miejskiej z burmistrzem, jak również współpraca wszystkich samorządów Powiatu Kępińskiego. Jestem przekonany, że ta dzisiejsza uroczystość stanowi dobrą ku temu podstawę – zaznaczył Burmistrz.

Podczas uroczystości wręczona została odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczeniem tym uhonorowany został Marian Lorenz, wieloletni pracownik samorządowy, regionalista. Marian Lorenz jest autorem wielu opracowań i publikacji dotyczących przyrody oraz historii naszego regionu. Od 2012 roku jest Prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej.

Burmistrz Piotr Psikus zaprosił na scenę Radosława Wróbla, ucznia klasy III Gimnazjum nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie wraz z rodzicami. Radek,  który łączy swoje dwie życiowe pasje, badminton i nauki ścisłe, za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014 otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Podczas sobotniej imprezy Burmistrz wręczył mu list gratulacyjny oraz bon o wartości 400 złotych, złożył również gratulacje dumnym rodzicom.

Wspaniałym prezentem dla wszystkich uczestników spotkania były utwory operowe i musicalowe w wykonaniu światowej sławy mezzosopranistki Alicji Węgorzewskiej. Śpiewaczka, która ma w swoim repertuarze wiele partii operowych i jest laureatką licznych konkursów wokalnych, a olbrzymią popularność zdobyła dzięki roli jurorki w telewizyjnym programie „Bitwa na głosy”, zachwyciła publiczność. Swój występ rozpoczęła od partii Carmen z opery Bizeta a zakończyła pieśnią „Time to say goodbye”, okraszając wykonania kolejnych pieśni anegdotami i historiami ze swego życia.

Na koniec imprezy gwiazda wspólnie z organizatorami wzniosła noworoczny toast, a mieszkańcy zaproszeni zostali na poczęstunek i wspólne spędzenie czasu przy kawie oraz pysznym torcie.

Spotkanie_noworoczne Spotkanie_noworoczne

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Noworoczne spotkanie z mieszkańcami Powiatu Kępińskiego