Spotkanie Strażaków Południowej Wielkopolski - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Spotkanie Strażaków Południowej Wielkopolski

W sobotę, 7 lutego 2015 roku w Siemianicach odbyło się III Spotkanie Druhów Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Kępińskiego, podczas którego podsumowano mijający rok oraz wyznaczono cele na rok 2015.

W spotkaniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, który pełni funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kępnie.

Wszystkich zebranych powitał Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski pełniący jednocześnie funkcję wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

W czasie spotkania Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski przekazał sprzęt pożarniczy dla wyróżnionych w tym roku jednostek OSP z Łęki Opatowskiej, Nowej Wsi Książęcej oraz Słupi pod Kępnem.

Następnie Krzysztof Grabowski wręczył wyróżnienia dla trzech jednostek OSP z Powiatu Kępińskiego, które pozyskały najwięcej funduszy z akcji ,,1% dla Związku OSP RP" organizowanej przez Zarząd Główny ZOSP RP. Wśród wyróżnionych znalazła się jednostka OSP z Olszowy z Gminy Kępno, która pozyskała ponad 6,5 tys. zł, zajmując II miejsce. Najwięcej środków (ponad 22 tys. zł) pozyskała jednostka OSP z Słupi pod Kępnem, która zajęła I miejsce. Natomiast III miejsce zajęła jednostka z Łęki Opatowskiej, która pozyskała 3,5 tys. zł.

W uroczystości uczestniczyli również między innymi: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Wojciech Grabarek, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poznaniu Andrzej Jankowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kępnie Eugeniusz Grzesiak oraz prezesi OSP z całego Powiatu Kępińskiego.

III_spotkanie_OSP_powiatu_kepinskiego III_spotkanie_OSP_powiatu_kepinskiego

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Spotkanie Strażaków Południowej Wielkopolski