Święto w gronie seniorów - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Święto w gronie seniorów

W czwartek, 12 lutego 2015 roku w Kępińskim Ośrodku Kultury Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Północ świętowało Dzień Babci i Dziadka.

Licznie zebranych seniorów i zaproszonych gości powitała Przewodnicząca Koła Północ Hildegarda Urbańska. W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, Przewodnicząca Zarządu Rejonowego PZERiI Maria Jasnowska, członkinie Zarządu Rejonowego Halina Potyrała i Alina Szymańska oraz Zarząd Koła Południe na czele z Bożeną Tomalik i Przewodnicząca koła PZERiI w Trzcinicy Agnieszką Dubiel.

Przewodnicząca Hildegarda Urbańska przekazała zebranym najlepsze życzenia, przypominając o ważnej roli dziadków dla trwałości rodziny a przede wszystkim dla najmłodszego pokolenia. Wnuki od babci i dziadka czerpią informacje o ważnych wydarzeniach i codziennych zwyczajach, zapewniając kontynuację tradycji.

Najlepsze życzenia dla wszystkich seniorów przekazał Burmistrz Piotr Psikus, który życzył zdrowia i pogody ducha, a także wytrwałości i cierpliwości dla wnuków. Zaś na ręce Przewodniczącej przekazał kosz słodyczy i pączków. Podczas spotkania nie brakowało słodkości. Seniorzy tradycyjnie obchodzili przypadający na ten dzień tłusty czwartek.

Muzyczną oprawę uroczystego spotkania zapewnił zespół „Harmonia” pod kierownictwem Ireny Roszyk. Wyśpiewane przez członków zespołu pieśni i piosenki zabrały wszystkich w niezwykłą podróż. W wykonaniu „Harmonii” usłyszeliśmy m.in. „Zorba i Ty”, „Graj piękny Cyganie”, „Casablanca” a także fragmenty utworów operetkowych.

dzien_babci_i_dziadka_kolo_polnoc dzien_babci_i_dziadka_kolo_polnoc

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Święto w gronie seniorów