Warsztaty Ariadny - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Warsztaty Ariadny

W Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyły się warsztaty haftu koronki weneckiej, w których wzięło udział 18 pań.

Haft wenecki jest jedną z odmian koronek igiełkowych, której kontury są bogato haftowane na grubszych podkładach. Na kontury wzoru przymocowuje się nitki, a następnie przystępuje do wypełniania środków każdego motywu różnymi ażurowymi ściegami. Instruktorka Anna Baranowicz z cierpliwością tłumaczyła jak wykonać poszczególne elementy tego trudnego haftu.

Przeprowadzenie warsztatów było możliwe dzięki Fabryce Nici Ariadna.

warsztaty_haftu warsztaty_haftu

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Warsztaty Ariadny