II Kępiński Bieg Uliczny - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
II Kępiński Bieg Uliczny

Trwają zapisy do udziału w II Kępińskim Biegu Ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno.

Bieg na dystansie 10 km odbędzie się w dniu 1 maja 2015 r. start godz. 12.00 przy hali KOSiR.

W ramach biegu rozegrane zostaną Mistrzostwa Gminy Kępno w klasyfikacji kobiet i mężczyzn oraz dodatkowo klasyfikacja drużynowa (4 zawodników).

Gościem honorowym zawodów będzie urodzony w Kępnie dr Zbigniew Orywał. Sportowiec niezwykły, biegacz światowej klasy, wiele lat swojego życia oddał dla sportu. Wielokrotny rekordzista i mistrz Polski w biegach średnich. Rekordzista świata.  Olimpijczyk z Rzymu. Dwukrotny mistrz USA w biegu na 1000 jardów.

W 2014r. została wydana książka "Mistrz dwojga narodów" w której jest opisana bogata kariera sportowa i trenerska dr Zbigniewa Orywała.

bieg_2015 bieg_2015

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności II Kępiński Bieg Uliczny