Wielkanocne tradycje - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Wielkanocne tradycje

W dniu 25 marca 2015 roku już po raz XIII rozstrzygnięto konkurs ?Wielkanocne tradycje? organizowany przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie.

W tym roku na konkurs wpłynęło 97 stroików oraz 192 kartki świąteczne. W konkursie udział wzięło 231 uczestników ze wszystkich szkół Gminy Kępno oraz 13 uczestników z Kępińskiego Ośrodka Kultury. Prace wykonane zostały różnymi technikami. Konkurs rozstrzygany był w 2 kategoriach: kartka oraz stroik.

Prace oceniało jury w składzie: Magdalena Kaczmarek, Grażyna Grzesiak oraz Maria Zięba. Wszystkie prace ocenione zostały pod względem staranności wykonania, stopnia trudności, samodzielności oraz pomysłowości. Ocenionych zostało 33 uczestników z czego 19 otrzymało wyróżnienia. Wszystkie kartki świąteczne zostaną przeznaczone dla chorych z Kępińskiego szpitala. Od dziś zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Ocenione osoby w kategorii kartka:

I miejsce: Oskar Pałka, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kępnie

I miejsce: Klaudia Górecka, kl. VI, Szkoła Podstawowa Myjomice

I miejsce: Agata Chrupała, kl. II, Gimnazjum nr 1 w Kępnie

II miejsce: Maciej Owczarek, kl. I, Szkoła Podstawowa Mikorzyn

II miejsce: Błażej Stawski, kl. II, Gimnazjum Mikorzyn

III miejsce: Małgorzata Brząkała, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kępnie

III miejsce: Wiktoria Magaj, kl. II, Gimnazjum nr 1 w Kępnie

Ocenione osoby w kategorii stroik:

I miejsce: Nikola Rak, kl. I, Gimnazjum nr 2 w Kępnie

I miejsce: Martyna Dudzic, kl. II, Szkoła Podstawowa Olszowa