Zmarł Janusz Smiatacz - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Zmarł Janusz Smiatacz

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 23 marca 2015 roku, niespodziewanie zmarł mjr w st. spocz. Janusz Smiatacz, były pilot wojskowy, pasjonat lotnictwa, społecznik, ?Przyjaciel Kępna?. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Janusz Smiatacz urodził się w 1963 roku, był wojskowym pilotem i kontrolerem ruchu lotniczego. Podczas pełnienia obowiązków służbowych uległ wypadkowi w wyniku którego został częściowo sparaliżowany. Od tego momentu poruszał się na wózku. Mimo niepełnosprawności był aktywny i taką postawę propagował.

Był współorganizatorem akcji dla niepełnosprawnych dzieci pod nazwą „Dodać skrzydeł, czyli nasze kępińskie Kilimandżaro”. Swoją postawą zachęcał ludzi z niepełnosprawnością do przełamywania wewnętrznych barier, do zmiany sposobu myślenia o niepełnosprawności.

Przemierzył na wózku inwalidzkim powiat kępiński w tzw. „Sztafecie zasad”. Poprzez tę akcję promował zasady  ułatwiające współistnienie osób zdrowych i niepełnosprawnych.

Janusz_Smiatacz Janusz_Smiatacz

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Zmarł Janusz Smiatacz