Kępno pod lupą badaczy terenowych z Poznania - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kępno pod lupą badaczy terenowych z Poznania

Od kilku dni przebywa w Kępnie grupa studentów etnologii i antropologii kulturowej pracujących pod kierunkiem dr Agnieszki Chwieduk i dr Anny Weroniki Brzezińskiej z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu.

Zadaniem młodych antropologów jest poznanie lokalnych obyczajów. Przeprowadzają oni wywiady dotyczące miejscowych tradycji związanych z przeszłością, zwyczajami obrzędowymi, kulinarnymi oraz najciekawszymi miejscami, które mogłyby zachęcić turystów do odwiedzenia tego miejsca. W tym niełatwym zadaniu pomaga życzliwość mieszkańców, którzy nie kryją swego zaciekawienia tematyką badań.

Kępno to kolejne miasto wybrane do badań terenowych. W latach poprzednich studenci odwiedzili Malbork, Sokółkę i Dubicze Cerkiewne na Podlasiu oraz Szydłowiec i Przysuchę na południowym Mazowszu. W tym roku przyszedł czas na dowiedzenie się czegoś o mieszkańcach Kępna. Zebrane informacje zostaną opracowane i opublikowane w planowanej na rok 2016 książce. Wcześniej jednak będzie można się z nimi zapoznać w artykułach, które ukażą się w kwartalniku „Przegląd Wielkopolski” oraz w „Roczniku Muzeum Ziemi Kępińskiej”. To właśnie kępińskie muzeum jest partnerem projektu realizowanego przez poznański uniwersytet.

O swoich pierwszych obserwacjach i refleksjach studenci piszą na specjalnym blogu, na którym zamieszczają też zdjęcia dokumentujące ich pracę.

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Kępno pod lupą badaczy terenowych z Poznania