365 reklamówek śmieci - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
365 reklamówek śmieci

Pozbierać 365 reklamówek ze śmieciami w ciągu roku ? taki cel postawił sobie prezes Fundacji Ekologicznej Arka, Wojciech Owczarz. I ma nadzieję, że do jego działania dołączy jak najwięcej osób. Wszystko to w ramach projektu 365 reklamówek, będącego częścią Listów dla Ziemi.

O co chodzi w akcji?

Motorem napędowym akcji jest jednoosobowe działanie Wojciecha Owczarza, który w ciągu roku postanowił zebrać 365 reklamówek z odpadami porzuconymi w lasach, w parkach czy nad jeziorami. W ten sposób chce zmusić społeczeństwo do myślenia, zainicjować dyskusję na temat odpadów opakowaniowych i propagować ideę recyklingu.

Czemu służy akcja?

Akcja 365 reklamówek to konkretny efekt ekologiczny: mniej dzikich wysypisk, mniej odpadów zanieczyszczających środowisko, więcej opakowań trafiających do przetworzenia.

Nie mniej istotna jest edukacja społeczeństwa w zakresie świadomej konsumpcji (kupowanie produktów jak najmniej zapakowanych) oraz prawidłowej gospodarki odpadami (recykling zamiast składowania odpadów).

Dlaczego akcja jest tak ważna?

Regularne edukowanie społeczeństwa w temacie gospodarki odpadami jest niezwykle istotne. W Polsce na wysypiska wciąż trafia aż 70% śmieci, podczas gdy w Niemczech, Holandii czy Szwecji jest to tylko 1%. By dane te uległy zmianie, potrzebna jest zmiana nawyków Polaków poprzez uświadamianie im szkodliwości składowania odpadów.

Jak można dołączyć do akcji?

Do pozytywnych działań może przyłączyć się każdy. Na oficjalnej stronie akcji www.365reklamoweksmieci.pl znajduje się specjalny licznik, do którego można wpisać imię, nazwisko oraz liczbę zebranych reklamówek. Bo razem można znacznie więcej!

 

Akcja organizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partnerem merytorycznym jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. , a patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

365_reklamowek 365_reklamowek
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności 365 reklamówek śmieci

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016