Bezpieczeństwo najważniejsze - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Bezpieczeństwo najważniejsze

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie organizują na terenie kępińskich szkół i przedszkoli spotkania dotyczące bezpieczeństwa. Akcję postanowiła wesprzeć Gmina Kępno, zakupując dla dzieci odblaskowe opaski.

Podczas spotkań kępińscy policjanci zachęcają najmłodszych mieszkańców do noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza po zmierzchu, co w znacząco zwiększy ich widoczność na drodze. Funkcjonariusze przekonują, iż warto nosić choćby małe elementy odblaskowe, które mogą uratować życie poruszających się po drogach pieszych.

Gmina Kępno włączyła się w akcję propagującą bezpieczne poruszanie się po drogach  i zakupiła dla wszystkich uczniów klas I - III oraz przedszkolaków odblaskowe opaski. Odblaski zostaną rozdane dzieciom po spotkaniach prowadzonych przez policjantów.

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Bezpieczeństwo najważniejsze