Otwarcie Muzeum - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Otwarcie Muzeum

Budynek wzniesiony w 1846 roku odzyskał dawną świetność. Dawny kępiński maristrat, wpisany w 2005 roku do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, na nowo stał się perłą centrum miasta, które pięknieje na naszych oczach.

Realizacja projektu pn. „Remont i adaptacja budynku byłego magistratu w Kępnie na siedzibę Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. To pełna nazwa przedsięwzięcia rozpoczętego w 2008 roku. Wniosek został złożony w listopadzie w ramach naboru do działania „Rozwój kultury i zachowania dziedzictwa kulturowego”.

Setki godzin pracy sztabu ludzi zaowocowały kolejnym godnym uwagi miejscem na terenie Kępna. Koszt projektu to prawie 5 milionów złotych, z czego ponad 2 miliony  stanowi dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

otwarcie_muzeum otwarcie_muzeum
otwarcie_muzeum1 otwarcie_muzeum1 otwarcie_muzeum2 otwarcie_muzeum2 otwarcie_muzeum3 otwarcie_muzeum3 otwarcie_muzeum4 otwarcie_muzeum4 otwarcie_muzeum5 otwarcie_muzeum5

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Otwarcie Muzeum