Kępińska Noc Muzeów już 16 maja! - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kępińska Noc Muzeów już 16 maja!

Muzeum Ziemi Kępińskiej zaprasza 16 maja na Kępińską Noc Muzeów. Tegoroczna, druga już, edycja odbędzie się pod hasłem "Tylko muzyka!" i w różnorodny sposób odnosić będzie się do zagadnień związanych z brzmieniem i melodią.

   W godzinach od 16:00 do 17:00 będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia zaklinaczy deszczu - instrumentów etnicznych wywodzących się z Ameryki Południowej i imitujących dźwięk padającego deszczu. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, dzieci zapraszamy wraz z opiekunami. Wymagane są wcześniejsze zapisy.

   Od godz. 17:00 działać będzie zabawa interaktywna "Malowanie światłem". Jest to instalacja w przestrzeni monitorowanej przez kamerę umieszczoną nad ekranem. Gesty osób bawiących się świecącymi zabawkami są rejestrowane przez system śledzenia ruchu. Za pomocą specjalnego oprogramowania informacja o historii ruchu zostaje w interaktywny sposób przełożona na abstrakcyjne obrazy i dźwięk. Autorami projektu są: Dominika Sobolewska i Paweł Janicki. Instalacja jest jednym z elementów Interaktywnego Placu Zabaw wyprodukowanego przez Centrum Sztuki WRO. Instalację będzie można zobaczyć w Kępnie do końca maja, w związku z tym muzeum zachęca szkoły do rezerwacji lekcji muzealnych poświęconych tematyce koloru.

   Kolejną atrakcją będzie pokaz tańców średniowiecznych i warsztaty tańca. Zespół Tańca Dawnego "ARS SALTANDI" działający przy Złotoryjskim Ośrodku Kultury, zaprezentuje pokaz tańców średniowiecznych i zaprosi widzów do wspólnych prób.

   Na koniec, z koncertem muzyki dawnej pt. "Muzyka zapomnianych wirtuozów" wystąpi duet Oak Brothers - Radosław i Szczepan Dembińscy. Oak Brothers to formacja instrumentalna, zajmująca się historycznym wykonawstwem muzyki minionych epok w interpretacji na wiolonczelę barokową i violę da gamba.

   Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc (telefonicznie 62 78 230 58 lub osobiście w biurze muzeum - ul. Kościuszki 7).

   Wszystkie wydarzenia odbędą sie w przyszłym budynku Muzeum Ziemi Kępińskiej przy ul. Ratuszowej 2 w Kępnie.

noc_muzeow_2015 noc_muzeow_2015
Ars_Saltandi_fot._ZOKIR_Zlotoryja Ars_Saltandi_fot._ZOKIR_Zlotoryja Malowanie_swiatlem_autorzy_projektu_Dominika_Sobolewska_ Malowanie_swiatlem_autorzy_projektu_Dominika_Sobolewska_ oak_brothers_-_noc_muzeow oak_brothers_-_noc_muzeow
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Oddaj swój głos w sondzie

Którą z inwestycji w zakresie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej uważają Państwo za ważną dla rozwoju sportu szkolnego w Gminie Kępno?

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 0.3%
Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie - 92.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal przy Zespole Szkół w Mikorzynie - 0.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Świbie - 0%
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 6.3%
Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świbie - 0.4%
Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Kępińska Noc Muzeów już 16 maja!

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016