Kępińska Noc Muzeów już 16 maja! - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Kępińska Noc Muzeów już 16 maja!

Muzeum Ziemi Kępińskiej zaprasza 16 maja na Kępińską Noc Muzeów. Tegoroczna, druga już, edycja odbędzie się pod hasłem "Tylko muzyka!" i w różnorodny sposób odnosić będzie się do zagadnień związanych z brzmieniem i melodią.

W godzinach od 16:00 do 17:00 będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia zaklinaczy deszczu - instrumentów etnicznych wywodzących się z Ameryki Południowej i imitujących dźwięk padającego deszczu. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, dzieci zapraszamy wraz z opiekunami. Wymagane są wcześniejsze zapisy.

Od godz. 17:00 działać będzie zabawa interaktywna "Malowanie światłem". Jest to instalacja w przestrzeni monitorowanej przez kamerę umieszczoną nad ekranem. Gesty osób bawiących się świecącymi zabawkami są rejestrowane przez system śledzenia ruchu. Za pomocą specjalnego oprogramowania informacja o historii ruchu zostaje w interaktywny sposób przełożona na abstrakcyjne obrazy i dźwięk. Autorami projektu są: Dominika Sobolewska i Paweł Janicki. Instalacja jest jednym z elementów Interaktywnego Placu Zabaw wyprodukowanego przez Centrum Sztuki WRO. Instalację będzie można zobaczyć w Kępnie do końca maja, w związku z tym muzeum zachęca szkoły do rezerwacji lekcji muzealnych poświęconych tematyce koloru.

Kolejną atrakcją będzie pokaz tańców średniowiecznych i warsztaty tańca. Zespół Tańca Dawnego "ARS SALTANDI" działający przy Złotoryjskim Ośrodku Kultury, zaprezentuje pokaz tańców średniowiecznych i zaprosi widzów do wspólnych prób.

Na koniec, z koncertem muzyki dawnej pt. "Muzyka zapomnianych wirtuozów" wystąpi duet Oak Brothers - Radosław i Szczepan Dembińscy. Oak Brothers to formacja instrumentalna, zajmująca się historycznym wykonawstwem muzyki minionych epok w interpretacji na wiolonczelę barokową i violę da gamba.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc (telefonicznie 62 78 230 58 lub osobiście w biurze muzeum - ul. Kościuszki 7).

Wszystkie wydarzenia odbędą sie w przyszłym budynku Muzeum Ziemi Kępińskiej przy ul. Ratuszowej 2 w Kępnie.

noc_muzeow_2015 noc_muzeow_2015

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Kępińska Noc Muzeów już 16 maja!