Raj dla miłośników czytania - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Raj dla miłośników czytania

Przez cztery dni od 14 do 17 maja trwały Warszawskie Targi Książki. Jakie wydarzenia miały na nich miejsce sprawdziła osobiście przedstawicielka Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie ? Magdalena Wieczorek.

   Warszawskie Targi Książki, to raj dla tych, którym bliskie są książki i wspaniała okazja, aby uścisnąć dłoń ulubionemu pisarzowi, zamienić z nim kilka zdań, zdobyć dedykację. Do autorów takich jak np. amerykański psycholog Philip George Zimbardo, którego książka „Gdzie ci mężczyźni?” ukazała się niedawno, Ѐrica Emanuela Schmitta autora „Oskara i pani Róży”, czy Johna Flanagana z Australii, twórcy serii dla młodzieży pt. „Zwiadowcy”, ustawiały się ponad dwugodzinne kolejki. Niektóre książki można było oglądać tylko po założeniu rękawiczek. Na targach ogłoszono nominacje i przedstawiono laureatów wielu nagród literackich.

   Nie zabrakło też najpopularniejszych pisarzy polskich. Na stoiskach wydawnictw pojawili się m.in. Jerzy Bralczyk, Katarzyna Grochola, Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Jarosław Grzędowicz, Andrzej Pilipiuk, Marek Krajewski, Mariusz Czubaj, Katarzyna Bonda, Beata Pawlikowska, Ewa Lipska, Julia Hartwig. Miłą niespodzianką było spotkanie pochodzącego z Kępna Piotra Kucharskiego, który podpisywał swoją książkę „Chleb: domowa piekarnia”.

   Gościem honorowym imprezy była Francja. Reprezentowało ją w Warszawie ponad 30 wybitnych pisarzy i twórców komiksu, wśród nich mistrz kryminału Pierre Lemaitre, który na spotkaniu autorskim przyznał, że nie czyta książek.

   Łącznie w targach na Stadionie Narodowym wzięło udział 600 polskich wystawców i 250 zagranicznych. W kilkunastu salach centrum konferencyjnego odbyły się imprezy towarzyszące: konferencje, debaty i spotkania autorskie. Stoiska wystawców ustawiono wzdłuż promenady dzielącej płytę główną. Wystawcy rywalizując o czytelnika, prześcigali się w pomysłach na wygląd stoiska. Na trybunach tradycyjnie ustawiono Kanapę Literacką, a to co się na niej działo wyświetlano na ogromnych telebimach.

   Warto choć raz wybrać się na Warszawskie Targi Książki, choćby po to, by zobaczyć na własne oczy tłumy ludzi stojących w kolejkach do kas, do ulubionych pisarzy, po książki i przekonać się, że Polacy czytają. Kolejna okazja już za rok.

targi_biblioteka targi_biblioteka
targi_biblioteka1 targi_biblioteka1 targi_biblioteka2 targi_biblioteka2 targi_biblioteka3 targi_biblioteka3 targi_biblioteka4 targi_biblioteka4 targi_biblioteka5 targi_biblioteka5 targi_biblioteka6 targi_biblioteka6 targi_biblioteka7 targi_biblioteka7 targi_biblioteka8 targi_biblioteka8 targi_biblioteka9 targi_biblioteka9
targi_biblioteka10 targi_biblioteka10 targi_biblioteka11 targi_biblioteka11 targi_biblioteka12 targi_biblioteka12 targi_biblioteka13 targi_biblioteka13 targi_biblioteka14 targi_biblioteka14 targi_biblioteka15 targi_biblioteka15 targi_biblioteka16 targi_biblioteka16 targi_biblioteka17 targi_biblioteka17 targi_biblioteka18 targi_biblioteka18
 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Oddaj swój głos w sondzie

Którą z inwestycji w zakresie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej uważają Państwo za ważną dla rozwoju sportu szkolnego w Gminie Kępno?

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 0.3%
Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kępnie - 92.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni i skoczni w dal przy Zespole Szkół w Mikorzynie - 0.5%
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Świbie - 0%
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie - 6.3%
Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Świbie - 0.4%
Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Raj dla miłośników czytania

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016