XVII GMINNY KONKURS „WSZYSTKO JEST POEZJĄ” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
XVII GMINNY KONKURS „WSZYSTKO JEST POEZJĄ”

XVII Gminny Konkurs ?Wszystko jest poezją? odbył się 28 maja 2015 roku w Mikorzynie. W tym roku przebiegał pod hasłem ?Poezja dla Małego Aktora.

Według regulamin konkursu uczestnicy w aktorski sposób przedstawiają dowolnie wybrany wiersz dla dzieci. Nie zabrakło ciekawych interpretacji, przebrań i rekwizytów nawiązujących tematycznie do prezentowanych utworów.

Oklaskiwaliśmy dwudziestu „małych aktorów” - uczniów z klas I-III z siedmiu szkół podstawowych Miasta i Gminy Kępno. Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Mikorzynie i Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie. Tradycyjnie już nad przebiegiem tego święta poezji i teatru czuwają panie - Grażyna Chrząstowska i Jolanta Wesoła. Pani Jolanta Jędrecka dyrektor Zespołu Szkół w Mikorzynie przywitała uczestników konkursu, panie nauczycielki, które przygotowały występy dzieci z poszczególnych szkół i widzów - uczniów naszej szkoły.

Jury konkursu w składzie: Grażyna Grzesiak – dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, panie bibliotekarki – Jolanta Zalesińska i Maria Zięba, oraz pani Leokadia Piasecka – polonistka, długo obradowało przed ogłoszeniem listy laureatów. Występy zachwycały oryginalnością interpretacji, strojami i talentem.

Spośród najmłodszych uczniów I miejsce zdobyła Aleksandra Buczkowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Kępna, II miejsce – Szymon Ptak ze szkoły z Olszowy, III miejsce - Maja Karkowska ze szkoły w Krążkowach, wyróżnienie – Karolina  Dyla  ze Szkoły Podstawowej z Hanulina. Z grupy uczniów klas drugich I miejscem nagrodzono Weronikę Jędrysiak z Hanulina za rewelacyjną interpretację wiersza Juliana Tuwima „Ptasie radio”, II miejsce zdobyła Laura Olejnik ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Kępna, III miejsce – Zuzanna Ilska z Mikorzyna i wyróżnienie - Kornel Domański ze szkoły w Krążkowach. Trzecioklasiści prezentowali utwory w iście aktorski sposób. Najwyżej oceniono występ Mateusza Kemskiego z Mikorzyna. Drugim miejscem nagrodzono Sandę  Możdżanowską ze Szkoły w Krążkowach i dwa III miejsca przyznano Weronice Jakubczyk ze szkoły w Myjomicach i Patrycji Pawlak z Olszowy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!

Tegoroczny konkurs odbył się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego im. Mikory w Mikorzynie. Dziękujemy Zarządowi i pani kierownik Ewie Pastusiak za udostępnienie i przygotowanie sali.

Cieszymy się, że zainteresowanie konkursem nadal jest duże i oczekujemy, że młodzi artyści zaszczycą nas swoją obecnością w następnej edycji konkursu.

wszystko_jest_poezja wszystko_jest_poezja

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności XVII GMINNY KONKURS „WSZYSTKO JEST POEZJĄ”