„Wolne Lektury” w katalogu Samorządowej Biblioteki Publicznej - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
„Wolne Lektury” w katalogu Samorządowej Biblioteki Publicznej

Na początku czerwca 2015 r. uruchomiono w bibliotece dodatkowe usługi dla użytkowników korzystających z zasobów informacyjnych biblioteki: www.kepno-sbp.sowwwa.pl.

Katalog Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie daje możliwości współpracy z różnymi aplikacjami, które wykorzystują współczesne bazy danych udostępnione w sieci. Kolekcja „Wolnych Lektur” została udostępniona w portalu bibliotecznym w.bibliotece.pl. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Elbląską. W zbiorach znajduje się ponad 2600 utworów, udostępnionych w formatach służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.

Dostęp do „Wolnych Lektur” jest możliwy z katalogu bibliotecznego on-line . Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce „Dziady” uzyska informacje o zbiorach tradycyjnych oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej.

Na uwagę zasługuje również fakt, że katalog WWW został wzbogacony o specjalny panel, dzięki któremu można dowiedzieć się dodatkowych informacji o kępińskiej bibliotece z portalu w.bibliotece.pl

W panelu, który jest umiejscowiony pod katalogiem, widoczne są dwa ostatnie wpisy z bloga biblioteki http://w.bibliotece.pl/blog/libraries/sambibpubkepno

ksiazka_e_book_audiobook ksiazka_e_book_audiobook

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności „Wolne Lektury” w katalogu Samorządowej Biblioteki Publicznej