Szkolenie dla organizacji pozarządowych z pozyskiwania środków na działalność - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Szkolenie dla organizacji pozarządowych z pozyskiwania środków na działalność

W dniu 18 czerwca 2015 r. odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie szkolenie z pozyskiwania środków zewnętrznych przez organizacje pozarządowe.

   Szkolenie przeprowadzone zostało przez panią Marlenę Musiałek - organizatorkę społeczności lokalnej, socjologa z doświadczeniem w pracy w i z III sektorem w Polsce i za granicą; pracowniczkę Urzędu Miasta Poznania odpowiedzialną za planowanie współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi,  realizatorkę działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu: zarządzania projektem, pozyskiwania funduszy, zarządzania zespołem, aktywizacji społeczności lokalnych (szkolenia, warsztaty, doradztwo etc) i na rzecz rozwoju relacji samorządu i organizacji pozarządowych, dialogu społecznego, rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, współtwórczynię standardów działania sieci w ramach WRK ZOP.

   Podczas szkolenia poruszone zostały psychologiczne oraz merytoryczne aspekty pozyskiwania środków na działalność statutową organizacji. Prowadząca mówiła o motywowaniu, zarządzaniu, rozwiązywaniu konfliktów, a także przedstawiła wachlarz instytucji publicznych i fundacji prywatnych udzielających dotacji na zadania organizacji oraz bieżące konkursy na lokalne inicjatywy społeczne. Wspomniała również o pozostałych możliwościach finansowania przedsięwzięć, takich jak: składki członkowskie, zbiórki publiczne, działalność odpłatna, sponsoring, działalność gospodarcza ty tzw. środki z 1%.  Podkreśliła role dobrze przeprowadzone diagnozy i sformułowanego celu działań, a także zaangażowania pracowników, wolontariuszy, adresatów projektu i społeczności.

 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Szkolenie dla organizacji pozarządowych z pozyskiwania środków na działalność

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016