Skarby Biblioteki czekają! - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Skarby Biblioteki czekają!

Jeszcze przez dwa miesiące można oglądać w Samorządowej Bibliotece Publicznej zbiory, które na co dzień nie są udostępniane czytelnikom.

25 czerwca 2015 r. została otwarta wystawa „Skarby Biblioteki”, prezentująca najciekawsze książki i czasopisma znajdujące się w zbiorach biblioteki. Na wystawie znalazły się książki wydane w XIX wieku i okresie międzywojennym. Najbardziej wiekowe dzieło pochodzi z 1844 roku. Ciekawostką są dokumenty życia społecznego, takie jak kronika wykonana z okazji 1000-lecia państwa, odezwy do mieszkańców i plakaty. Obecny na otwarciu wystawy Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej Marian Lorenz pokazał zebranym gościom dwa cenne skarby ze swojej domowej biblioteczki, rejestr z XVIII wieku z miejską pieczęcią i słownik niemiecko-polski wielkości pudełka od zapałek.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 11 września.

skarby_biblioteki skarby_biblioteki

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Skarby Biblioteki czekają!