Frida przypłynie do nas TRANSATLANTYKIEM! - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Frida przypłynie do nas TRANSATLANTYKIEM!

W piątek, 21 sierpnia 2015 r. na kępińskim Rynku odbędzie się plenerowa projekcja filmu pt. ?Frida?. Kępno jest jednym z dziewiętnastu miast w Wielkopolsce, do których zawita w tym roku poznański festiwal TRANSATLANTYK.

Zapraszamy na niezapomniany wieczór przed ogromnym kinowym ekranem, ustawionym na kępińskim Rynku!

Widzowie będą mogli zasiąść na prawdziwie wakacyjnej, bo składającej się z plażowych leżaków widowni i wspólnie zanurzyć się w nurt sztuki filmowej wysokich lotów. „Frida” jest bowiem filmem docenionym i wielokrotnie nagradzanym. Nominowany do czterech Oskarów (w tym za rolę pierwszoplanową dla Salmy Hayek), jest zdobywcą 2 statuetek (za najlepszą charakteryzację i muzykę oryginalną).

„Frida” (2002 r., reż. Julie Taymor) przedstawia życie i twórczość meksykańskiej malarki Fridy Kahlo zagranej świetnie przez Salmę Hayek.

Frida urodziła się na początku XX wieku w Meksyku. Całe życie artystki naznaczone zostało fizycznym cierpieniem – jako dziecko ciężko zachorowała na polio, przez co jej prawa noga stała się krótsza niż lewa. Już jako nastolatka uległa wypadkowi autobusowemu, który zmiażdżył jej miednicę i kręgosłup. Dopiero podczas rekonwalescencji odkryła w sobie talent malarski. Zadeklarowana komunistka, dostaje się pod opiekę Diego Rivery (Alfred Molina), najsłynniejszego meksykańskiego malarza i wkrótce zostaje jego żoną. Ułomności fizyczne, ciągłe poronienia i patologiczna niewierność męża unieszczęśliwiły Fridę, lecz stały się tematem jej najlepszych obrazów.

TRANSATLANTYK FESTIVAL, który tego lata już po raz piąty zawitał do Poznania, to wybitne światowe kino i muzyka. Legendarni i młodzi twórcy, przedstawiciele wszelkich zawodów filmowych i muzycznych, setki pokazów, a także liczne wydarzenia muzyczne. Artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film buduje silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Twórcą i Dyrektorem Festiwalu jest laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek.

Nie trzeba jednak jechać do Poznania, by uczestniczyć w TRANSATLANTYKU. W tym roku Mobilne Kino Škody - jedna z najbardziej lubianych festiwalowych sekcji – po raz kolejny odwiedzi wielkopolskich widzów w ich miastach.

W lipcowe i sierpniowe weekendy zaprasza na seanse mieszkańców Leszna, Gostynia, Rawicza, Chodzieży, Piły, Złotowa, Szamotuł, Obornik, Międzychodu, Śremu, Gniezna, Wrześni, Poznania, Konina, Nowego Tomyśla, Grodziska Wielkopolskiego, Wolsztyna, Ostrzeszowa.

Po raz pierwszy bezpłatne kino plenerowe wraz z TRANSATLANTYKIEM zawinie też do portu kępińskiego…

kino_plenerowe_zaproszenie kino_plenerowe_zaproszenie
plakat_kino_plenerowe1 plakat_kino_plenerowe1
Plakat_-_TRANSATLANTYK Plakat_-_TRANSATLANTYK
frida_-_plakat frida_-_plakat

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Frida przypłynie do nas TRANSATLANTYKIEM!