Narodowe Czytanie „Lalki” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Narodowe Czytanie „Lalki”

W sobotnie przedpołudnie, 5 września na Skwerze Pocztowym w Kępnie, odbyło się Narodowe Czytanie ?Lalki? Bolesława Prusa. Ogólnopolska akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz polskich pisarzy.

Narodowe Czytanie, to akcja zainicjowana przed trzema laty przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a kontynuowana przez obecną Parę Prezydencką. Czytanie fragmentów „Lalki” Samorządowa Biblioteka Publiczna zorganizowała przy współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Na Skwerze Pocztowym mogliśmy wysłuchać fragmentów powieści. Czytali: Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, Redaktor Naczelny „Tygodnika Kępińskiego” Mirosław Łapa, redaktor „Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego” Maria Łabuda, Prezesa Spółki „Projekt Kępno” Janusz Nowak, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Bogumiła Drobina, nauczyciele Aleksandra Dymek, Aleksandra Kowalek, Paweł Nowak, uczennice Monika Ilska, Jagoda Ruszkowska, Dawid Budziak. Swoim pięknym śpiewem uroczystość uświetniły Katarzyna Zielińska i Katarzyna Kwaśniak.

Tegoroczną edycję Narodowego Czytania można uznać za udaną. Cieszy świadomość, iż nawet pomimo zabiegania i braku czasu, na który cierpi większość z nas wciąż znajdują się ludzie gotowi zatrzymać się na moment i przysiąść nad lekturą.

narodowe_czytanie narodowe_czytanie

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Narodowe Czytanie „Lalki”