Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców

W poniedziałek, 14 września 2015 r. w Kępnie na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przeprowadzone zostały bezpłatne badania w ramach programu profilaktycznego schorzeń układu oddechowego. Badania finansowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Akcja profilaktyczna przeprowadzona została przez Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza przy organizacyjnym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie.

Badania, w których po uprzednim zarejestrowaniu się mogły wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia, objęły wykonanie zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej oraz spirometrię, czyli badanie określające sprawność płuc. Prześwietlenia cyfrowym aparatem rentgenowskim nowej generacji wykonywane były w ambulansie usytuowanym przed halą sportowo-widowiskową Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a badania spirometryczne w jednej z sal wewnątrz hali. Po dokonaniu oceny przez lekarzy specjalistów chorób płuc, wyniki badań zostaną przesłane na adresy domowe pacjentów.

Tradycyjnie już akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

W ciągu pięciu godzin jej trwania 95 osób poddało się badaniu RTG, a 9O osób wykonało badanie spirometryczne.

2015badania1 2015badania1
2015badania2 2015badania2 2015badania3 2015badania3 2015badania4 2015badania4

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców