„Żyjemy ekologicznie, zdrowo i bezpiecznie” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
„Żyjemy ekologicznie, zdrowo i bezpiecznie”

W Szkole Podstawowej w Kierznie rozpoczęła się w dniu 08.09.2015r. realizacja zadań projektu,  pt. ?Żyjemy ekologicznie, zdrowo i bezpiecznie?.

W kwietniu bieżącego roku pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Kierzna, Rada Rodziców oraz Nauczyciele  szkoły postanowili przystąpić do konkursu organizowanego przez Centrum PiSOP, pisząc projekt wspierający rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Według założeń wniosku, mającego na celu upowszechnianie tradycji, kultury oraz integrację lokalnej społeczności, zaplanowano szereg imprez dla wszystkich mieszkańców Kierzna i pobliskich miejscowości. Projekt uzyskał aprobatę wnioskodawcy i otrzymaliśmy środki w wysokości 5000 zł na jego realizację.

Do projektu włączają się czynnie wszystkie organizacje, działające na terenie Kierzna- Koło Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie wsi Kierzno, Kierzenko i Pustkowie Kierzeńskie,  Straż Pożarna  i LZS

Wszystkie osoby ,działające w projekcie, będą wykonywać swoją pracę w formie wolontariatu.

Założenia projektu zostały  ujęte w haśle „Żyjemy ekologicznie, zdrowo i  bezpiecznie”. Twórcy projektu pragną zaprosić mieszkańców do udziału w szeregu imprezach  organizowanych w ramach projektu.

Najaktywniej w projekcie będą brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kierznie. Od dnia 08.09.2015r. rozpoczęły się na terenie szkoły, tzw. „Dni tematyczne” mające na celu integrację uczniów i pobudzenie ich kreatywności. Przed uczniami takie dni, jak: dzień bez telefonu, dzień zielony, dzień śmiesznej fryzury, dzień czytania bajek itd. Od tego również dnia, na terenie szkoły codziennie o godzinie 10.40 odbywają się, na świeżym powietrzu, zajęcia przy muzyce, które są skierowane nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich zainteresowanych ruchem.

W dniu 18.09.2015r. włączamy się w akcję sprzątania świata. Szkoła, wszystkie  organizacje działające na terenie miejscowości oraz wszyscy mieszkańcy będą sprawiać, że ich najbliższa okolica będzie czystsza i piękniejsza. Zaplanowano również wyjazd do ZZO Olszowa, w celu zapoznania się z działalnością zakładu segregującego odpady komunalne.

W dniu 19.09.2015 r. zaplanowano Rajd Rowerowy dla dorosłych mieszkańców,  do miejscowości Raków, w celu zwiedzenia Rezerwatu Przyrody „Stara Buczyna”, odwiedzenia hodowli Koników Polskich, zwiedzenia Izby Pamięci Wsi Raków.

W dniach 21-29.09.2015r. odbędzie się, na terenie szkoły, Turniej Umiejętności Rowerowych. Turniej skierowany jest dla uczniów szkoły, zaprasza się jednak wszystkich mieszkańców na akcję znakowania rowerów, którą przeprowadzą Policjanci z naszej Komendy Powiatowej.

W dniu 27 września odbędzie się Święto Pieczonego Ziemniaka, podczas którego będziemy mogli wziąć udział w zabawach i grach związanych z symbolem Wielkopolski czyli „Poznańską Pyrą”.  Będzie można wykonać z ziemniaków- ludziki, pieczątki. Odbędzie się także konkurs kulinarny, pt. „Ziemniak w roli głównej” dla mieszkańców.

W dniu 09 października, na terenie szkoły, będziemy obchodzić Dzień Drzewa, podczas którego,  będziemy uświadamiać dzieciom wartości drzew dla naszego świata. Zorganizowane zostaną konkursy oraz zabawy dla naszych uczniów przy udziale zaproszonych gości z Nadleśnictwa Syców.

Realizacja projektu trwa do 15 października 2015 roku.

fundusz_inicjatyw_obywatelskich fundusz_inicjatyw_obywatelskich

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności „Żyjemy ekologicznie, zdrowo i bezpiecznie”