Pluszowe misie w Bibliotece - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Pluszowe misie w Bibliotece

Pluszowe misie, miękkie i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą im na całym świecie, są niezastąpioną przytulanką. Autorzy książek piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. Ta jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 listopada. W 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie przygotowała dla dzieci w wieku przedszkolnym szereg atrakcji. W ciągu trzech dni Bibliotekę odwiedziło ponad 230 dzieci z Przedszkoli nr 2 i nr 5 w Kępnie oraz ze Świby. Na spotkanie do Biblioteki przyniosły one ze sobą ulubione maskotki i przygotowały wiersze i piosenki o bohaterze dnia. Bibliotekarki zapoznały maluchy z historią pluszowego misia, przeczytały im bajki. Dzieci malowały plakaty i obejrzały wystawę misiów i kolorowych książeczek. Na zakończenie uczestników spotkania odwiedził niespodziewany gość – pluszowy miś, który częstował cukierkami i pozował do pamiątkowego zdjęcia.

mis_w_bibliotece mis_w_bibliotece
mis_w_bibl1 mis_w_bibl1 mis_w_bibl2 mis_w_bibl2 mis_w_bibl3 mis_w_bibl3 mis_w_bibl4 mis_w_bibl4 mis_w_bibl5 mis_w_bibl5

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Pluszowe misie w Bibliotece