Czar fotografii - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Czar fotografii

W Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie otwarto wystawę fotografii Tomasza Cichego ?Zapomniane piękno?.

Tomasz Cichy, artysta fotograf z Pleszewa, problematyką zapomnianych i opuszczonych zajmuje się od 11 lat. Głównym tematem jego zdjęć jest zapomniane dziedzictwo kultury, zaczynając od obiektów industrialnych, poprzez pałace i dworki, na starych chatach kończąc. Efektem mrówczej pracy i pasji są wystawy autorskie. Zaangażowanie i doskonałe zdjęcia doceniły duże portale internetowe, które regularnie publikują materiały Tomasza Cichego. Jego funpage polubiło ponad 15 tysięcy użytkowników. Obecnie w sprzedaży jest kalendarz z autorskimi zdjęciami.

Zanim licznie zgromadzeni na wernisażu goście zobaczyli fotografie, bohater wieczoru wprowadził ich w świat swojej pasji. Przedstawił genezę pomysłu na uprawianie specyficznego rodzaju fotografii, zdradził z jakiego sprzętu korzysta i w jaki sposób przygotowuje się do wypraw. Opowiedział o przygodach i miejscach, które odkrył i tych, które chciałby zobaczyć. Był to również czas i okazja do indywidualnych rozmów.

Wystawa czynna będzie do 15 stycznia 2016 roku w godzinach pracy Biblioteki.

otwarcie_wystawy otwarcie_wystawy

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Czar fotografii