Zamiast niani i żłobka skorzystaj z usług dziennego opiekuna - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Zamiast niani i żłobka skorzystaj z usług dziennego opiekuna

Do 30 grudnia 2015 r. trwa nabór dzieci do opieki sprawowanej przez dziennego opiekunów.

Rodzice ubiegający się o zapewnienie opieki sprawowanej w formie dziennego opiekuna zobowiązani są do złożenia karty zgłoszenia dziecka w Wydziale Oświaty, Kultury, Sportu i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta  i Gminy w Kępnie, ul. Ratuszowa 1, w terminie do 30 grudnia 2015r. do godz. 15 osobiście lub za pomocą poczty (decyduje data wpływu).

Druk karty zgłoszenia można pobrać w Wydziale Oświaty, Kultury, Sportu i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta  i Gminy w Kępnie lub skorzystać ze wzoru znajdującego się poniżej.

Dziennym opiekunem jest osoba fizyczna zatrudniana przez gminę na podstawie umowy o świadczenie usług. Dzienny opiekun posiada kwalifikacje wymagane zgodnie z przepisami ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3.

Do zadań dziennego opiekuna należy w szczególności:

1. Zapewnienie dziecku opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych.

2. Zagwarantowanie dziecku właściwej opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka

3. Prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, uwzględniających rozwój psychomotoryczny dziecka, właściwych do wieku dziecka

Korzyści z powierzenia dziecka dziennemu opiekunowi:

1. Dzienny opiekun jest alternatywą wobec instytucjonalnej (np. żłobkowej) formy opieki nad dziećmi do lat 3.

2. Możliwość powierzenia dziecka pod opiekę dziennego opiekuna nawet do 10 godzin dziennie

3. Kameralna forma sprawowania opieli nad dziećmi (grupa 3 i 5 osobowa)

4. Relatywnie niskie koszty sprawowania opieki nad dzieckiem.  Rodzice ponoszą odpłatność:

-  za każdą faktycznie zrealizowaną godzinę sprawowanej opieki nad dzieckiem w kwocie  2 zł .

-  za wyżywienie dziecka zgodnie z opłatą ustaloną w uchwale Nr XII/72/2015 Rady Miejskiej  w Kępnie z dnia 30.07.2015 r.

Kto może powierzyć swoje dziecko dziennemu opiekunowi?

Rodzice/opiekunowie prawni dzieci w wieku do lat 3, którzy posiadają miejsce zamieszkania (w myśl Kodeksu Cywilnego) na terenie Gminy Kępno.

O wyborze decydują kryteria zawarte  regulaminie rekrutacji.

Opieka będzie sprawowana w dni robocze w wymiarze deklarowanym przez rodziców nie dłużej niż 10 godzin dziennie w pomieszczeniach budynku dziennego  opiekuna w  miejscowości Krążkowy  29.

Z rodzicami dzieci zakwalifikowanych podpisana zostanie umowa ustalająca organizację sprawowania opieki dziennej.

Rozpoczęcie sprawowania opieki przez dziennego opiekuna, planuje się bezpośrednio po zakończeniu rekrutacji.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie:  Karolina Górecka tel. 62 78 25 837,  Małgorzata Frala-Kędzior 62 78 25 885, Dzienny Opiekun 661046082

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Zamiast niani i żłobka skorzystaj z usług dziennego opiekuna